Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 marca 2016, 11:21

autor: Adrian Werner

Pokemon GO - pierwsze screeny oraz nowe informacje

Studio Niantic wypuściło pierwsze oficjalne screeny z gry Pokemon GO oraz świeże informacje na temat tej mobilnej odsłony popularnego cyklu firmy Nintendo.

Wreszcie pojawia się coraz więcej informacji o Pokemon GO, czyli nadchodzącej mobilnej odsłonie przebojowej serii firmy Nintendo, która zrobi użytek z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Twórcy właśnie udostępnili pierwsze oficjalne screeny i podzielili się zestawem świeżych wiadomości na temat mechanizmów rozgrywki.

W grze będziemy robili to samo, co w klasycznych odsłonach cyklu, czyli eksplorowali świat, chwytali pokemony, tresowali je, a następnie wystawiali podopiecznych do walki ze stworkami innych trenerów. Wszystko to odbywać się jednak będzie w naszym świecie, na którego mapy i obrazy rejestrowane przez kamery nałożone zostaną elementy wirtualne. Podczas wycieczek nasze urządzenie wibracjami poinformuje nas, kiedy znajdziemy się opodal jakiegoś Pokemona. Schwytamy je za pomocą specjalnych kul, które z kolei zdobędziemy w ważnych punktach miasta, np. przy pomnikach. W ten sposób autorzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawić, że przy okazji zabawy będziemy mogli zwiedzić interesujące miejsca w świecie rzeczywistym.

Wraz z postępami w zabawie kierowany przez nas trener będzie awansował na coraz wyższe poziomy doświadczenia, co pozwoli mu łapać potężniejsze pokemony oraz korzystać z dodatkowych przedmiotów. Nie zabraknie oczywiście mechaniki ewolucji, w ramach której możliwe ma być rozwijanie pokemonów poprzez złapanie kilku okazów tego samego gatunku.

Gracze mają być zachęcani do dołączenia do jednej z trzech rywalizujących ze sobą frakcji. Konkurencja między nimi polegać ma na starciach o kontrolę nad siłowniami, do których każdy użytkownik będzie mógł przydzielić tylko jednego swojego pokemona. To ograniczenie wymusi współpracę z innymi użytkownikami, gdyż samotnie nie będziemy w stanie obsadzić siłowni wystarczającymi siłami.

Przypomnijmy na koniec, że Pokemon GO zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a jej premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pokemon GO

Pokemon GO