Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2016, 12:30

autor: Adrian Werner

Contra Mobile na nowym zwiastunie

Firmy Tencent i Konami wypuściły nowy zwiastun gry Contra Mobile, czyli kolejnej odsłony klasycznego cyklu platformówkowych strzelanek, która zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android.

Firma Tencent opublikowała nowy zwiastun z projektu Contra Mobile. Zgodnie z tytułem, będzie to opracowana specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych odsłona klasycznej serii strzelankowych platformówek firmy Konami. Sądząc po udostępnionym filmiku produkcja wzorowana jest na rozwiązaniach pierwszej części cyklu, ale wzbogacona także zostanie o spory zestaw nowych elementów Do wyboru będą cztery postacie i poza samotną zabawą dostępny ma być także tryb kooperacyjny dla dwóch osób. Pojawi się również opcja rywalizowania z innymi ludźmi w starciach PvP.

W planach są wersje na systemy iOS i Android, a gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Obecnie potwierdzono jedynie chęć wydania produkcji an rynku chińskim, więc pozostaje mieć nadzieję, że twórcy zdecydują się opracować także edycje anglojęzyczne.

Gracz będą mogli pokierować jedną z czterech postaci. - Contra Mobile na nowym zwiastunie - wiadomość - 2016-03-26
Gracz będą mogli pokierować jedną z czterech postaci.

Warto wspomnieć, że mobilna Contra to kolejny przykład zmiany strategii firmy Konami, która chce coraz mocniej koncentrować się na produkcjach mobilnych i modelu free-to-play, kosztem wysokobudżetowych gier konsolowych. Nie znaczy to, że japoński wydawca zamierza kompletnie zrezygnować z gier AAA, ale nie będą już one priorytetem.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowała wydana w 1987 roku na automaty gra Contra. Popularność projekty sprawiła, że szybko doczekał się on konwersji na platformy domowe, a w późniejszych latach Konami opracowało także spory zestaw kontynuacji. Ostatnią główną odsłoną marki było Contra ReBirth, wypuszczone w 2009 roku na Nintendo Wii. Ponadto dwa lata później na PlayStation 3 i Xboksa 360 trafiło Hard Corps: Uprising. Pomimo braku nazwy Contra w tytule było to fabularny prequel cyklu i zawierał wszystkie jego klasyczne rozwiązania

  1. Tencent – oficjalna strona firmy