Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2013, 19:37

autor: Olek

Ratchet & Clank: Into the Nexus trafi do sprzedaży 12 listopada

Studio Insomniac Games ujawniło termin premiery gry Ratchet & Clank: Into the Nexus. Najnowsza i najprawdopodobniej ostatnia adresowana na konsolę PlayStation 3 odsłona popularnego cyklu platformówek pojawi się na półkach amerykańskich sklepów 12 listopada, a dzień później ruszy sprzedaż w Europie.

Zachętą do kupna gry Ratchet & Clank: Into the Nexus w przedsprzedaży jest specjalna zbroja dla Ratcheta. - Ratchet & Clank: Into the Nexus trafi do sprzedaży 12 listopada - wiadomość - 2013-10-03
Zachętą do kupna gry Ratchet & Clank: Into the Nexus w przedsprzedaży jest specjalna zbroja dla Ratcheta.

Epilog subcyklu Ratchet & Clank Future, do którego zaliczane są także Ratchet & Clank: Tools of Destruction, Ratchet & Clank: Quest for Booty oraz Ratchet & Clank: A Crack in Time, oficjalnie zapowiedziany został w lipcu. Ratchet & Clank: Into the Nexus (w Europie ukaże się pod tytułem Ratchet & Clank: Nexus) ma być oficjalnym pożegnaniem pary sympatycznych bohaterów z konsolą PlayStation 3. Nie dziwi więc zbieżność dat. Za oceanem gra będzie miała swoją premierę 12 listopada, a już trzy dni później do tamtejszych sklepów trafi PlayStation 4.

Deweloperzy z Insomniac Games zapewniają, że chcą zamknąć kolejny rozdział w historii cyklu mocnym akcentem. Ratchet & Clank: Into the Nexus będzie więc zarazem powrotem do korzeni serii, jak i godnym jej ukoronowaniem, przedstawiając całkowicie nową historię, z nowymi gadżetami i nowymi rodzajami broni.

„Niektórzy z was pytali, dlaczego zrobiliśmy krótszą grę z Ratchetem. Prawda jest taka, że byliśmy zachwyceni możliwością zwieńczenia epoki PlayStation 3 w historii serii Ratchet&Clank krótszym tytułem. Wszyscy kochamy uniwersum Ratcheta i po 12 latach wydaje się nam ono bliskim przyjacielem. Mamy wiele historii do opowiedzenia, dłuższych i krótszych. Ta jest w sam raz” - przekonuje James Stevenson z Insomniac Games.

Zgodnie z informacją opublikowaną na oficjalnym blogu PlayStation, fani cyklu mogą już składać zamówienia na grę Ratchet and Clank: Into the Nexus. U wybranych sprzedawców bonusem dla nabywców w systemie przedsprzedaży będzie specjalna zbroja dla Ratcheta - Pyronox Armor.

Przy okazji ujawnienia terminu premiery Ratchet & Clank: Into the Nexus ekipa deweloperska Insomniac Games pokusiła się również o mockument, który w humorystyczny sposób ukazuje proces powstawania gry.

  1. Oficjalna strona serii Ratchet & Clank
  2. Strona internetowa studia Insomniac Games