Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 października 2013, 18:32

autor: qjin

CD Projekt RED nawiązuje współpracę z Dark Horse – komiks Wiedźmin w drodze?

Studio CD Projekt RED wraz ze znanym wydawnictwem Dark Horse Comics szykują jakąś niespodziankę dla fanów gatunku fantasy na przyszły tydzień, związaną ściśle z marką Wiedźmin. Prawdopodobnie doczekamy się komiksu na motywach polskiej gry.

Wszystko wskazuje na to, że Wiedźmin spróbuje ponownie swoich sił na rynku komiksów - CD Projekt RED nawiązuje współpracę z Dark Horse – komiks Wiedźmin w drodze?  - wiadomość - 2013-10-03
Wszystko wskazuje na to, że Wiedźmin spróbuje ponownie swoich sił na rynku komiksów

Firma CD Projekt RED opublikowała krótki zwiastun zapowiadający projekt tworzony razem z Dark Horse, słynnym amerykańskim wydawcą komiksów. Jak można się domyślić, owocem tej współpracy będzie najprawdopodobniej komiks oparty na motywach gry, zapewne przedstawiający wydarzenia w jakimś w jakimś stopniu powiązane z tymi, które będą miały miejsce w nadchodzącej części o podtytule Dziki Gon.

Pojawienie się Geralta z Rivii na kartach komiksu nie byłoby zupełnym novum. Już w latach 90. ubiegłego wieku powstał cykl bazujący na utworach Andrzeja Sapkowskiego, autora wiedźmińskiej sagi. Za jego realizację odpowiadają Maciej Parowski oraz Bogusław Polch, z czego pierwszy przyłożył rękę do opracowania scenariusza, natomiast drugi przygotował część rysunkową. Całość pojawiła się na rynku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Co więcej, przy okazji premiery Zabójców Królów ukazała się dwuczęściowa seria zatytułowana Racja stanu, do której stworzenia przyczynili się Michał Gałek (scenariusz), Arkadiusz Klimek oraz Łukasz Poller (rysunki).

Wstępny rezultat współpracy RED-ów oraz Dark Horse Comics poznamy na imprezie Comic Con, która odbędzie się 11 października tego roku w Nowym Jorku. Wydanie komiksu, wzorem zapowiedzianej na 2014 rok „planszówki”, byłoby częścią promocji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów przyszłego roku.