Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2014, 19:43

autor: Góral

Rage Ride - reżyser Split/Second zbiera pieniądze na nową grę

Zespól IronFist Games, dowodzony przez Nicka Baynesa, reżysera Split/Second, rozpoczął w serwisie Kickstarter zbiórkę pieniędzy na Rage Ride - wyścigową grę akcji, inspirowaną Road Rash z 1995 roku. Tytuł współtworzony będzie z fanami i zadebiutuje w przyszłym roku najpierw na komputerach PC.

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się kolejna zbiórka pieniędzy. Tym razem padło na nowy projekt reżysera gry Split/Second - Nicka Baynesa. Wraz z innymi deweloperami ze studia IronFist Games (w zespole znajdują się współtwórcy takich produkcji jak Pure, ATV Offroad Fury 3 czy też MotoGP) postanowił zebrać 125 tys. funtów na Rage Ride - tytuł inspirowany grą Road Rash z 1995 roku. Krótko pisząc, będzie to więc wyścigowa produkcja, w której oprócz samej jazdy na dwukołowych pojazdach, liczyć ma się także walka. Co ciekawe, jest to jedna z niewielu konkretnych informacji na temat nowej pozycji, gdyż twórcy od początku do samego końca zamierzają ją współtworzyć z graczami, z którymi komunikacja odbywać ma się na forum dla osób finansujących Rage Ride.

Na szczęście nie oznacza to, że obecnie wszystko sprowadza się do jednej wielkiej niewiadomej. Gra ma być nastawiona na czystą i efektowną zabawę. Brutalne starcia rozgrywane będą na otwartych trasach, przystosowanych do różnych trybów zabawy (Death Match, Last Man Standing, Capture The Flag, itd.). Podczas walki wykorzystamy m.in. kije bejsbolowe, łańcuchy, miotacze ognia, zdalnie detonowane ładunki wybuchowe, itp. Jednak tak naprawdę, wszystkie te elementy (rodzaje broni, wygląd motocykli, tryby gry) zostaną przedyskutowane z darczyńcami i dopiero potem okaże się, co zostanie udostępnione w pełnej wersji.

Rage Ride - reżyser Split/Second zbiera pieniądze na nową grę - ilustracja #1

Rage Ride w pierwszej kolejności ukaże się na komputerach osobistych, a w przyszłości także na konsolach. Wstępna data premiery została ustalona na kwiecień 2015 roku, ale jak dobrze wiemy z doświadczenia, wszystko może jeszcze ulec zmianie. Wpłat można dokonywać od dolara wzwyż, przy czym dostęp do pełnej wersji z cyfrowej dystrybucji uzyskają osoby, które wydadzą przynajmniej 12 funtów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.