Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2014, 22:30

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (12-18 maja 2014 r.)

W minionym tygodniu lokalni dystrybutorzy byli raczej spokojni i ograniczyli się do skromnego zestaw zapowiedzi wydawniczych. Znacznie większą aktywnością wykazali się za to deweloperzy niezależni.

Polska strzelanka SUPERHOT odniosła spory sukces na Kickstarterze. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (12-18 maja 2014 r.) - wiadomość - 2014-05-20
Polska strzelanka SUPERHOT odniosła spory sukces na Kickstarterze.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Killer is Dead: Nightmare Edition

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyło pecetowe Killer is Dead: Nightmare Edition, czyli rozszerzona konwersja zeszłorocznej konsolowej gry akcji autorstwa japońskiego studia Grasshopper Manufacture.

Produkcja trafi do sprzedaży 23 maja w oryginalnej angielskiej wersji językowej i opatrzona zostanie sugerowaną ceną detaliczną na poziomie 59,99 zł.

Sniper Elite III: Afrika - skład limitowanej Edycji Premium

Firma Techland ujawniła skład Edycji Premium strzelanki Sniper Elite III: Afrika. Dostępna ona będzie jedynie na pecety w cenie 149,90 zł. Wersję standardową wyceniono na 119,90 zł w przypadku PC, 249,90 zł na PlayStation 4 i Xboksa One oraz 189,90 zł na konsole starej generacji.

Pozostałe wieści

Sukces SUPERHOT na Kickstarterze

Doskonały start zaliczyła kickstarterowa zbiórka na pecetowy projekt SUPERHOT autorstwa łódzkiego studia deweloperskiego funkcjonującego obecnie po prostu jako SUPERHOT Team. Twórcy potrzebowali minimum 100 tysięcy dolarów i kwotę tę udało im się uzbierać w raptem 24 godziny. Obecnie licznik na stronie pokazuje już sumę 163 tys. a do końca akcji pozostało jeszcze 25 dni.

Produkcja jest komercyjnym rozwinięciem pomysłu z wyśmienitej darmowej gry pod tym samym tytułem wypuszczonej w zeszłym roku. Projekt jest pierwszoosobową strzelanką, w której czas biegnie do przodu tylko w trakcie ruchu sterowanej przez nas postaci. Autorzy obiecują masę nowych poziomów, kampanię fabularną, dodatkowe uzbrojenie oraz znacznie lepszą grafikę. Premiera zaplanowana została na lipiec przyszłego roku.

  1. SUPERHOT - strona Kickstartera

The Way - polska platformówka 2D sfinansowana na Kickstarterze

SUPERHOT nie był jedynym polskim projektem, któremu powiodło się na Kickstarterze. Sukces odniosło również studio PlayWay, przekraczając cel minimalny w wysokości 15 tysięcy dolarów kanadyjskich na grę The Way. Będzie to platformówka 2D z silnymi elementami logicznymi i rozbudowaną fabułą. Główną inspiracja dla autorów są takie klasyki jak Another World, Heart of Darkness i Flashback.

Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa, ale edycje konsolowe także mogą powstać, o ile uda się zebrać ponad 100 tys. dolarów kanadyjskich. Premiera gry zaplanowana została na najbliższy wrzesień.

  1. Kickstarter gry The Way
  2. Oficjalna strona firmy PlayWay

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (12-18 maja 2014 r.) - ilustracja #3

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się sporo nowego na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podczas imprezy CD-Action EXPO odbyła się prezentacja projektu, na której wyjawiono kilka świeżych konkretów. Potwierdzono trzy główne alternatywne zakończenia oraz występ postaci książkowych, które do tej pory nie pojawiły się w komputerowych adaptacjach. Wprowadzono także nowy system mimiki, a ulepszony edytor dialogów ma sprawić, że nawet zwykła rozmowa wyglądać będzie równie dobrze co w scenkach przerywnikowych. To tylko kilka przykładów i po pełną listę konkretów odsyłamy do oddzielnego artykułu.

Ponadto twórcy ujawnili nową datę premiery, czyli luty 2015 i ma być ona ostateczna. Na koniec warto wspomnieć, że ekipa CD Projekt RED zmodyfikowała również logo studia oraz samej gry.

Warlocks na Steam Greenlight

Kolejna polska gra walczy o dostanie się na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight. Jest nią Warlocks autorstwa trzyosobowego studia Frozen District, czyli oldskulowa zręcznościówka pecetowa opowiadająca o bitwach magów. Twórcy szykują kampanię solo oraz kilka trybów kooperacyjnych. Grywalna wersja projektu została udostępniona gościom imprezy Digital Dragons 2014 i pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne

  1. Warlocks – na Steam Greenlight

Klasyczne polskie gry z Atari, Fred i Lasermania, doczekają się wersji mobilnych

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (12-18 maja 2014 r.) - ilustracja #4

Studio Heptomino podjęło współpracę ze słynnym Laboratorium Komputerowym Avalon i wspólnymi siłami zamierzają opracować mobilne wersje dwóch 8-bitowych klasyków, czyli platformówki Fred oraz gry logicznej Lasermania. Oba tytuły zmierzają na systemy iOS i Androdid, a ich premiera zaplanowana została na końcówkę roku.

Nowy zwiastun Enemy Front

Na koniec warto wspomnieć, że w minionym tygodniu mogliśmy obejrzeć nowy zwiastun projektu Enemy Front, czyli gry FPS studia CI Games, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a jej premiera zaplanowana została na 13 czerwca.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (12-16 maja 2014)
  2. Diablo III: Reaper of Souls nieprzerwanie rządzi na pecetach. Top Empik - Tydzień 19
  3. Symulator Farmy 2014 - premiera wersji Premium i Dodatku Ameryka
  4. Premiera Minecraft: PlayStation®3 Edition w wersji fizycznej
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.