Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2014, 18:08

autor: Góral

FIFA 14 wraca na podium. Top 10 UK (11 - 17 maja)

Firma Chart-Trak opublikowała kolejne zestawienie najpopularniejszych produkcji w Wielkiej Brytanii. Na tron wróciła gra FIFA 14, której udało się pokonać mechy z Titanfall. Świetny debiut zaliczyło także pudełkowe wydanie Minecrafta na konsolę PlayStation 3.

Rozpoczął się kolejny tydzień, więc czas na nowy ranking najpopularniejszych produkcji w Wielkiej Brytanii. W ścisłej czołówce w dalszym ciągu znajduje się FPS Titanfall od studia Respawn Entertainment, jednak musiał on ustąpić z pierwszego miejsca, gdyż na tron ponownie wkroczyła gra FIFA 14. Co ciekawe, różnica w sprzedaży obu projektów wyniosła zaledwie kilkaset sztuk, ale wynik ten pozwolił sportowej produkcji ze stajni Electronic Arts ustanowić rekord dwunastu tygodni okupowania pierwszej lokaty. Wcześniej tytuł ten (jedenaście tygodni na pierwszym miejscu) należał do FIFA 98: Road to World Cup.

Znakomity rezultat zanotowało także pudełkowe wydanie Minecrafta na konsolę PlayStation 3, które zadebiutowało na trzeciej pozycji. Studio Mojang ma jednak więcej powodów do zadowolenia, gdyż tuż za podium znalazła się ta sama gra, tylko w wersji na Xboksa 360. Do pierwszej dziesiątki powrócił także wielki hit studia Rockstar - Grand Theft Auto V.

1.

FIFA 14

2.

Titanfall

3.

Minecraft: PlayStation 3 Edition

4.

Minecraft: Xbox 360 Edition

5.

2014 FIFA World Cup Brazil

6.

Call of Duty: Ghosts

7.

The Amazing Spider-Man 2

8.

LEGO The Movie Videogame

9.

Battlefield 4

10.

Grand Theft Auto V