Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 13:00

autor: Olek

Radość Balotellego w grze FIFA 13

Twórcy tegorocznej odsłony serii FIFA postanowili upamiętnić radość Mario Balotellego po zdobyciu gola na Euro 2012. Słynna „cieszynka” z naprężonymi muskułami znajdzie się w grze FIFA 13.

Radość Balotelliego w grze FIFA 13 - ilustracja #1
Mario Balotelli:
  1. data urodzenia: 12 sierpnia 1990
  2. miejsce urodzenia: Palermo (Włochy)
  3. pozycja na boisku: napastnik
  4. kariera: Lumezzane (2005-2006), Inter Mediolan (2007-2010), Manchester City (od 2010)

Pewnie większość piłkarskich kibiców nie kojarzy nawet połowy widowiskowych bramek, które padły w trakcie meczów Euro 2012 na polskich i ukraińskich stadionach. Prawie każdy jednak pamięta pokaz muskulatury Mario Balotellego, jaki włoski napastnik urządził po strzeleniu gola zespołowi Niemiec w półfinale tej imprezy. Gest szybko stał się hitem Internetu, a jego popularność postanowili wykorzystać także deweloperzy z EA Canada.

Jak donosi serwis Eurosport, „cieszynka” piłkarza Manchesteru City została zaimplementowana w grze FIFA 13. Co ciekawe, modelem w sesji motion capture nie był Balotelli, ale Jay Demerit, obrońca kanadyjskiej drużyny Vancouver Whitecaps. Trudno powiedzieć, czy dysponuje on równie imponującą muskulaturą, jednak na zdjęciach prezentuje niemal identycznie absurdalną pozę.

Radość Balotellego w grze FIFA 13 - ilustracja #2
Zdjęcie z sesji motion capture do gry FIFA 13.

Przypomnijmy, że polska premiera gry FIFA 13 zaplanowana została na 28 września. Tytuł wydany zostanie w wersjach na komputery PC oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 2, PlayStation Portable, PlayStation Vita, Xbox 360, Nintendo Wii i Nintendo 3DS, a w późniejszym terminie także na Nintendo WiiU.

  1. Zapowiedź gry FIFA 13
  2. Oficjalna strona internetowa serii FIFA
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 13

FIFA 13