Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2012, 11:32

autor: Kono

Quantum Conundrum - nowa gra projektantki Portala - zadebiutuje latem

Firma Square Enix zapowiedziała, że gra Quantum Conundrum zadebiutuje latem tego roku. Tytuł pojawi się na Xboksie 360, PlayStation 3 i pecetach.

Quantum Conundrum - nowa gra projektantki Portala - zadebiutuje latem - ilustracja #1

Firma Square Enix zapowiedziała, że latem tego roku zadebiutuje gra Quantum Conundrum, czyli projekt studia Airtight Games, nad którym czuwa Kim Swift – projektantka pierwszego Portala i Left 4 Dead. Produkcja pojawi się na Xbox LIVE, PlayStation Network oraz w kanałach dystrybucji cyfrowej na pecetach.

W Quantum Conundrum wcielimy się w młodego chłopca zostawionego przez matkę w domu ekscentyrycznego wujka - profesora Fitza Quadwrangle. Po przybyciu do rezydencji okazuje się, że Fitz zaginął w tajemniczych okolicznościach, a nam pozostawił jedynie urządzenie umożliwiające manipulację wymiarami.

Rozgrywka w Quantum Conundrum polegać będzie głównie na sprawnym przełączaniu się pomiędzy poszczególnymi wymiarami w celu rozwiązywania zagadek. Przykładowe problemy (i ich rozwiązania), które napotkamy podczas podróży przez opuszczoną posiadłość możecie zobaczyć na powyższym materiale filmowym.

Dobrych gier logiczno zręcznościowych nigdy za wiele. Przykład obydwu części serii Portal pokazał, że gracze lubią od czasu do czasu pogimnastykować swoje szare komórki. Quantum Conundrum zapowiada się bardzo interesująco – pozostaje mieć nadzieję, że zespół Airtight Games dostarczy produkt najwyższej jakości.