Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2014, 12:03

autor: Sarge

Quantum Break - zwolnienia w Microsofcie nie opóźnią premiery

Przedstawiciel firmy Microsoft powiedział w wywiadzie dla serwisu Polygon, że ostatnia fala zwolnień w amerykańskim koncernie nie opóźni premiery gry Quantum Break. Produkcja studia Remedy Entertainment zostanie połączona ze spersonalizowanym serialem telewizyjnym, więc pojawiła się obawa, że zamknięcie Xbox Entertainment Studios może wpłynąć negatywnie na termin debiutu Quantum Break.

Firma Microsoft poinformowała, że ostatnia największa fala zwolnień w historii amerykańskiego koncernu nie będzie miała negatywnego wpływu na produkcję gry Quantum Break. Przedstawiciel Microsoftu powiedział serwisowi Polygon, że Quantum Break ukaże się na rynku w przyszłym roku, a cały proces dewelopingu idzie zgodnie z planem. Nie zmieni tego nawet fakt, że zamknięty zostanie zespół Xbox Entertainment Studios odpowiedzialny za produkcję oryginalnych programów telewizyjnych i rozrywkowych, przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników konsol Xbox oraz usługi Xbox Live. Więcej szczegółów na temat Quantum Break poznamy w sierpniu na nadchodzących targach gamescom w Kolonii. Gra nie była prezentowana na tegorocznej edycji E3 w Los Angeles, ale odpowiedzialne za nią studio Remedy Entertainment od początku zapowiadało, że dojdzie do tego właśnie na gamescom.

Quantum Break ukaże się w 2015 roku na Xboksie One - Quantum Break ukaże się zgodnie z planem. Zwolnienia nie opóźnią premiery - wiadomość - 2014-07-21
Quantum Break ukaże się w 2015 roku na Xboksie One

Skąd właściwie pojawiała się obawa, że zwolnienia w firmie Microsoft mogły w jakiś sposób wpłynąć na tworzenie produkcji przygotowywanej przez zespół Remedy Entertainment? Otóż Quantum Break zostanie połączone ze spersonalizowanym serialem telewizyjnym, w którym będzie można zobaczyć efekty naszych działań z gry, a to właśnie Xbox Entertainment Studios, które ma zostać zamknięte, zajmuje się produkcją programów telewizyjnych i rozrywkowych dla konsol Xbox.

Quantum Break to kolejna gra akcji twórców serii Max Payne i Alan Wake, która ukaże się w 2015 roku wyłącznie na Xboksie One. Fabuła najnowszego tytułu zostanie podzielona na odcinki i przeniesie nas do nieodległej przyszłości, gdy na fikcyjnej uczelni North Eastern U.S. Riverport University prowadzone są badania nad możliwościami podróży w czasie. Jeden z eksperymentów zakończył się wypadkiem, przez co trójka naukowców zostaje obdarzona zdolnością manipulowania czasem. To właśnie oni będą grywalnymi bohaterami Quantum Break.