Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 lipca 2014, 11:50

autor: Góral

Dota 2 - w finale The International 2014 zmierzą się Newbee oraz ViCi

W dzisiejszym finale turnieju The International 2014 w grę Dota 2 zmierzą się chińskie drużyny Newbee oraz ViCi. Zawodnicy obu ekip walczyć będą o nagrodę opiewającą na ponad 5 mln dolarów. Przeprowadzana na żywo transmisja spotkania rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Finaliści turnieju The International 2014. - Dota 2 - w finale The International 2014 zmierzą się Newbee oraz ViCi - wiadomość - 2014-07-21
Finaliści turnieju The International 2014.
The International 2014 w skrócie:
  • Ogólne: turniej e-sportowy w grę Dota 2, którego finał rozpocznie się dziś o godzinie 18:00
  • Pula nagród: blisko 11 mln dolarów. Zwycięski zespół otrzyma ponad 5 mln, a drużyna z drugiego miejsca niecałe 1,5 mln dolarów
  • Finaliści: chińskie zespoły Newbee oraz ViCi

Wczoraj miał miejsce przedostatni dzień turnieju The International 2014 w grę MOBA Dota 2, w którym kilkanaście drużyn z całego świata walczyło o największą nagrodę w historii e-sportu. Okazało się, że w dzisiejszym finale zagrają dwie ekipy z Chin – Newbee oraz ViCi, które zawalczą o ponad 5 mln dolarów. Warto wspomnieć, że The International 2014 jest pierwszą edycją tych zawodów, w której w ostatniej fazie zmierzą się tylko składy z Chin.

W poprzednich latach za każdym razem do finału dochodziła drużyna Natus Vincere z Ukrainy, która w 2011 roku wygrała turniej, walcząc z chińskim EHOME. W 2012 roku przegrała z Invictus Gaming (również Chiny), a w 2013 została pokonana przez szwedzkie Alliance. W tym roku uznany zespół uplasował się poza trójką najlepszych składów (zakończyli zmagania na miejscach 7 / 8 wraz z Invictus Gaming).

Finał The International 2014 rozpocznie się dziś o godzinie 18:00 czasu polskiego i będziecie go mogli śledzić na żywo w tym miejscu. Dodatkowo wszystkie dotychczasowe spotkania transmitowane były także w wersji dla początkujących graczy. Nie inaczej będzie w tym przypadku, więc jeżeli nie interesujecie się zbytnio Dotą, ale chcecie obejrzeć zmagania i coś z nich zrozumieć (wymagana znajomość języka angielskiego), to odpowiedni stream znajdziecie tutaj. Dla Waszej wygody wklejamy także oba embedy poniżej.