Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2016, 12:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Quantum Break - Microsoft wyjaśnia problemy z kodami na Windowsa 10

Skontaktowaliśmy się z Microsoftem w sprawie braku kodów na PC-tową wersję gry Quantum Break, które miały być dodawane do zamówień przedpremierowych xboksowej edycji. Firma wyjawiła, że wszystkie uprawnione osoby otrzymają klucz do 15 kwietnia.

W Quantum Break manipulowanie czasem wywołuje widowiskowe efekty wizualne. - Quantum Break - Microsoft wyjaśnia problemy z kodami na Windowsa 10 - wiadomość - 2016-04-06
W Quantum Break manipulowanie czasem wywołuje widowiskowe efekty wizualne.

Wczoraj miała miejsce premiera Quantum Break – wyczekiwanej gry akcji od studia Remedy Entertainment. Jak pamiętamy, do zamówień przedpremierowych wersji na konsolę Xbox One dodawany był klucz na edycję PC-tową, do wykorzystania w Windows Store. Niestety, niektóre osoby jeszcze go nie otrzymały, tak samo jak i darmowych egzemplarzy Alana Wake’a. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Microsoftem i otrzymaliśmy odpowiedź o następującej treści:

„Kody Windows 10 uprawniające do pobrania gry Quantum Break są w trakcie dystrybucji wśród użytkowników, którzy zakupili cyfrową wersję gry Quantum Break w edycji Xbox One przez Sklep Xbox lub u autoryzowanych sprzedawców detalicznych. Kody zostaną dostarczone użytkownikom do 15 kwietnia poprzez system wiadomości prywatnych Xbox Live. Dodatkowo, kody uprawniające do pobrania gry Alan Wake na konsolę Xbox 360 są obecnie dystrybuowane tym samym kanałem wśród użytkowników, którzy zakupili cyfrowe wydanie gry Quantum Break na Xbox One w Sklepie Xbox. Posiadacze fizycznej kopii gry Quantum Break mogą skorzystać z kodu wydrukowanego na wkładce w opakowaniu.

To jednak nie wszystko, gdyż poruszyliśmy również kwestię problemów z uruchamianiem PC-towego wydania. Chodzi o błąd skutkujący komunikatem „File IO Failure”. Microsoft jest świadomy problemu, który występuje „u pewnej liczby klientów Sklepu Windows, których nazwa użytkownika zawiera znaki w systemie Unicode”. Firma pracuje już nad rozwiązaniem i obiecała, że stosowna aktualizacja ukaże się wkrótce.

Quantum Break dostępne jest w pudełkowej wersji na konsoli Xbox One, w cenach zaczynających się od 239 zł. W sprzedaży znajduje się także edycja przeznaczona dla systemu operacyjnego Windows 10, ale można ją nabyć tylko za pośrednictwem Windows Store. Koszt zakupu wynosi 239,50 zł. Gra rozprowadzana jest w angielskiej wersji językowej.