Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2017, 18:43

autor: Ender

Quake Champions będzie wspierać model free-to-play

Poznaliśmy model biznesowy gry Quake Champions, nowej sieciowej strzelanki od id Software, będącej kontynuacją jednej z najstarszych serii FPS. Producenci potwierdzili, że tytuł będzie działać w modelu free-to-play, ale zaoferuje również możliwość jednorazowego zakupienia pełnej zawartości produkcji.

Quake Champions to najnowsza strzelanka od id Software, wchodząca w skład jednej z najważniejszych serii w historii gatunku, która rzuca rękawicę najpopularniejszym sieciowym produkcjom na rynku. Gra została zapowiedziana na ubiegłorocznych targach E3 i od kilku dni można zapisywać się do jej zamkniętej bety. Do tej pory model biznesowy tytułu stał pod znakiem zapytania. W rozmowie z serwisem Polygon twórcy wreszcie rozwiali związane z nim wątpliwości. Quake Champions dostępny ma być kompletnie za darmo dla każdego zainteresowanego. Gracze mają dostęp tylko do jednej wyjściowej klasy postaci/czempiona (Ranger), resztę będą musieli odblokować, korzystając z zarobionych w grze punktów favor. Uzyskiwani w ten sposób bohaterowie są jednak dostępni tylko przez ograniczony czas. Po jego wygaśnięciu zmuszeni jesteśmy zapłacić jeszcze raz. Warto dodać, że istnieć będzie również opcja jednorazowego i stałego wykupienia pełnej zawartości tytułu (tzw. Champion Pack), dzięki czemu od razu zagramy wszystkimi czempionami dostępnymi w dniu premiery.

Zamknięte beta-testy mają pozwolić deweloperom ustalić dodatkowe szczegóły związane z systemem free-to-play, takie jak szybkość, z jaką zdobywamy wirtualną walutę, oraz na jak długo odblokowujemy bohaterów. Zarabiane punkty favor przeznaczyć będzie można również na zakup specjalnych plecaków, do których przypisane są różnego rodzaju wyzwania w grze. Po ich wykonaniu otrzymamy bonusy, takie jak dodatkowe skórki dla czempiona.

Głównym powodem decyzji id Software o implementacji modelu free-to-play jest chęć rozbudowania dostępnej bazy graczy o osoby spoza Ameryki Północnej oraz Europy. Za cel obierają więc rynki, takie jak Ameryka Południowa, Azja oraz Rosja. Osoby, które wykupią pełną wersję produkcji i skorzystają z opcji darmowej zabawy, będą walczyć na tych samych mapach oraz konkurować ze sobą o miejsca na wspólnych listach rankingowych.

  1. Quake Champions - strzelanka sieciowa zbyt elitarna dla konsolowców?
  2. Oficjalna strona gry Quake Champions