Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Klabater Press Release 27 września 2018, 19:18

Punch Punk Games i Klabater z nowymi wspólnymi projektami

Spółki podpisały właśnie umowy wydawniczo-produkcyjne na dwa nowe projekty. Pierwszym jest This is Zodiak Speaking, oparty na historii najsłynniejszego amerykańskiego seryjnego mordercy. Drugi, to jeszcze nieogłoszona produkcja z gatunku z gatunku top down stealth - shooter.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Po sukcesie Apocalipsis, uznanej przez prestiżowy The Guardian, za jedną z 10 najciekawszych gier indie na świecie w ubiegłym roku oraz nominowanej do nagrody CEEGA, w kategorii Best Visual Art z Europy Wschodniej i Środkowej, przyszedł czas na kolejne wspólne projekty twórcy tytułu – studia Punch Punk Games i jego wydawcy – Klabatera. Spółki podpisały właśnie umowy wydawniczo-produkcyjne na dwa nowe projekty. Pierwszym jest This is Zodiak Speaking, oparty na historii najsłynniejszego amerykańskiego seryjnego mordercy. Drugi, to jeszcze nieogłoszona produkcja z gatunku z gatunku top down stealth - shooter. Premiera This is Zodiak Speaking planowana jest w 2019 roku. Drugi tytuł trafi na rynek rok później.

This is Zodiak Speaking to gra z gatunku thriller psychologiczny, oparty na prawdziwej, popkulturowej historii seryjnego mordercy ze Stanów Zjednoczonych, o pseudonimie Zodiak. Choć policja, jak i osoby badające popełnione przez niego morderstwa wytypowały kilku podejrzanych, nigdy nikomu nie postawiono zarzutów.

Historia Zodiaka to podróż po Stanach Zjednoczonych lat 60. i 70., które pokazujemy w stylizacji gry. Zadbaliśmy o stylizowaną, oryginalną grafikę i gameplay o detektywistycznej formule, która nawiązuje do znanych hitów, takich jak: Ethan Carter, Soma, czy Virginia. Nasza gra nie będzie typowym walking simem, gracz zmierzy się z silnym wrogiem i ciekawymi wyborami, które zdecydują o ostatecznym zakończeniu rozgrywki.- mówi Krzysztof Grudziński, reżyser gry i producent studia Punch Punk Games.

Twórcą scenariusza jest znany pisarz Łukasz Orbitowski, laureat paszportu polityki, nominowany do nagrody Nike.

Historie oparte na faktach, z odniesieniem do rzeczywistości, mają olbrzymi potencjał komercyjny i duże grono odbiorców. Zodiak to silna amerykańska historia, wciąż żywa na rynku amerykańskim, który – co ważne – ma ogromny wpływ na światową kulturę. Zodiak fascynuje, jest „mitem”. Gracz może przeniknąć do tego świata, dzięki stylizowanej grafice gry i filmowo zbudowanymi postaciami. Z pewnością ten tytuł będzie jednym z najciekawszych w naszym portfolio. – informuje Michał Gembicki, prezes Klabatera.

Twórcy gry w nowoczesnej szacie graficznej odtwarzają wybrane miejsca Stanów Zjednoczonych, w których grasował Zodiak.

Premiera planowana jest w 2019 roku na komputery osobiste PC i konsole obecnej generacji.

Druga umowa wydawniczo-produkcyjna dotyczy nieogłoszonego jeszcze tytułu, z popularnego gatunku top-down stealth-shooter. Gra będzie charakteryzowała się unikatowym stylem graficznym, charakterystycznym dla gier studia Punch Punk Games. Na rynek trafi w 2020 roku.

Producent i wydawca tytułu nie zdradzają na tym etapie dodatkowych informacji – podadzą je bliżej premiery gry.