Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 grudnia 2019, 12:40

autor: Serek

Puma stworzyła buty gamingowe

Puma zaprezentowała pierwsze buty dedykowane profesjonalnym graczom. Model Active Gaming Footwear ma zapewnić komfort oraz maksymalną poprawę wydajności podczas rozgrywki.

Ładne te nowe buty do nurkowania od Pumy. - Puma stworzyła buty gamingowe - wiadomość - 2019-12-19
Ładne te nowe buty do nurkowania od Pumy.

Jedno z najstarszych przysłów funkcjonujących w środowisku sportowym mówi, że „nie sprzęt, lecz technika czyni z Ciebie zawodnika”. Jednak przez lata żywotności tego porzekadła utarło się nowe, nieco sarkastyczne, ale równie popularne - szczególnie wśród osób uprawiających dyscypliny drużynowe. Brzmi ono: „pokaż mi swoje buty, a powiem Ci jakim zawodnikiem jesteś”. Wygląda na to, że niemiecka firma Puma postanowiła trafić do wyznawców tej drugiej dewizy i wyprodukować buty dla... graczy.

Powiecie, że nic w tym dziwnego, przecież Puma od lat robi obuwie dla piłkarzy czy koszykarzy (a także innych sportowców). Tym razem jednak firma ma zamiar podbić rynek gier wideo. „Buto-skarpetki” (firma używa wymiennie obu nazw, ze względu na konstrukcję) od Pumy zostały nazwane Active Gaming Footwear i kosztują w Polsce 389 złotych. Ich zadaniem jest oczywiście poprawa wydajności podczas rozgrywki i zapewnienie maksymalnego komfortu graczowi.

W oficjalnym opisie filmu możemy przeczytać, że buty powstały w odpowiedzi na potrzeby profesjonalnych graczy i pomogą im osiągnąć lepsze wyniki:

W obszernych rozmowach z profesjonalnymi graczami odkryliśmy ich potrzebę posiadania obuwia przypominającego nieco to piłkarskie - wygodnego, lekkiego i chwytliwego. Jest ono wyposażone w super niską gumową podeszwę zewnętrzną stworzoną z myślą o użytku domowym lub zmaganiach na hali widowiskowej. Stworzyliśmy buty do gier, nazwane Active Gaming Footwear, które pomogą graczom lepiej skoncentrować się na rozgrywce i osiągać jak najlepsze wyniki.

Naturalnie buty/skarpetki dedykowane graczom wzbudziły sporo śmiechu w mediach. PC Gamer zwraca uwagę, że model nie ma prawa nazywać się produktem „dla graczy”, skoro nie wykorzystuje oświetlenia RGB. Nie zabrakło także alternatyw w postaci papci imitujących zwierzęce łapki... Serwis przypomina również, że jakiś czas temu Puma ogłosiła współpracę z firmą Playset, w celu stworzenia gamingowego krzesła, które będzie dostępne za 255 dolarów.

Wbrew powszechnej świadomości, Puma Active Gaming Footwear nie są pierwszymi na świecie „butami sportowymi” dla graczy. Przed nimi na rynku dostępny był model One Tap od firmy K-Swiss, dedykowany zawodowym esportowcom. Niestety, okazał się niezbyt udany i słuch o nim zaginął.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy firma sportowa wchodzi w kolaborację z szeroko pojętym środowiskiem graczy w temacie butów. W wakacje pisaliśmy, że Ninja (najpopularniejszy streamer Fortnite) rozpoczął współpracę z Adidasem. Owocem tego jest niedawno zaprezentowany model, który trafi do sprzedaży 31 grudnia. Nie jest to jednak „obuwie sportowe” a sneakersy. Czy Pumie udało się zaprojektować buty idealne dla graczy? Tak czy inaczej nie zdziwi mnie, jeśli w ślad za niemiecką firmą pójdą kolejne, a za kilka lat „buto-skarpetki” dla pro graczy będą reklamowane przez największe gwiazdy esportu.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy PUMA