Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2020, 21:15

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Pudełkowe wydanie Microsoft Flight Simulator na 10 płytach DVD

Debiutujący w drugiej połowie sierpnia symulator lotniczy Microsoft Flight Simulator ukaże się w Europie także w wersji pudełkowej. Gra sprzedawana będzie w dwóch rożnych wydaniach, z których każde zawiera aż dziesięć dwuwarstwowych płyt DVD.

Pudełkowe wydanie Microsoft Flight Simulator na 10 płytach DVD - ilustracja #1

W czasie dominacji cyfrowej dystrybucji na PC, a także szerokiego dostępu do popularnych serwisów abonamentowych, takich jak Xbox Game Pass, pudełkowe wersje gier komputerowych stają się powoli rzadkością skierowaną do niszowego odbiorcy. Co więcej, ich wydawcy zazwyczaj ograniczają się jedynie do umieszczenia w opakowaniu instalacji klienta oraz kodu do Steama lub np. Epic Games Store. Specjalizująca się w symulatorach niemiecka firma Aerosoft wbrew obowiązującym trendom zapowiedziała właśnie, że stała się oficjalnym europejskim dystrybutorem fizycznej wersji Microsoft Flight Simulator. Gra ukaże się aż na dziesięciu dwuwarstwowych płytach DVD, przechowujących w sumie ponad 90 GB danych.

Do tej pory rekordzistą pod względem największej liczby płyt DVD w pudełku było GTA V, które zostało wydane w 2015 roku na siedmiu krążkach. Na swojej stronie Aerosoft sprzedaje przedpremierowo dwie wersje Microsoft Flight Simulator – standardową oraz Premium Deluxe. Różnią się one między sobą ceną oraz opcjonalną rozszerzoną zawartością, którą opisaliśmy kilka dni temu. Dostęp do dziesięciu dodatkowych lotnisk oraz samolotów otrzymamy wpisując kod aktywacyjny dołączony na kartonowej karcie.

Za standardową pudełkową edycję w sklepie Aerosoft Microsoft Flight Simulator zapłacimy 69,99 euro (ok. 315 złotych). Kupno edycji Premium Deluxe to z kolei wydatek 129,99 euro (ok. 585 złotych). W cenę nie są wliczone koszty wysyłki. Dodajmy, że oba wydania otrzymają drukowaną instrukcję, a w ręce posiadaczy wersji Premium trafi też przewodnik po grze w twardej oprawie.

Warto podkreślić, że oba wydania gy zawitają także oficjalnie nad Wisłę, ich oficjalnym dystrybutorem będzie firma Koch Media, która potwierdziła ten fakt na Twitterze. Cena polskich wersji Flight Simulatora będzie zapewne zbliżona do niemieckiej.

Edycja standardowa

Edycja Premium Deluxe

Microsoft Flight Simulator zadebiutuje 18 sierpnia na komputerach osobistych z systemem Windows 10.

  1. Aerosoft – oficjalna strona wydawcy
  2. 5 rzeczy, które zrobię w Microsoft Flight Simulator 2020
  3. Microsoft Flight Simulator - strona oficjalna gry
  4. Wymagania sprzętowe Microsoft Flight Simulator