Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2018, 19:32

autor: Entelarmer

PUBG z mapą Vikendi w aktualizacji 24

Playerunknown's Battlegrounds otrzymało kolejną aktualizację na PC oraz urządzeniach mobilnych. Oprócz licznych poprawek i zmian twórcy dostarczyli graczom Vikendi - zimową mapę z wesołym miasteczkiem i skuterami śnieżnymi.

Zimowe zwiedzanie (i strzelanie) w PUBG czas zacząć. - PUBG z mapą Vikendi w aktualizacji 24 - wiadomość - 2018-12-20
Zimowe zwiedzanie (i strzelanie) w PUBG czas zacząć.

Przy okazji debiutu Playerunknown’s Battlegrounds na konsoli PlayStation 4, studio PUBG Corp rozpoczęło na komputerach osobistych testy czwartej mapy do tej popularnej produkcji – Vikendi. Dziś nowe pole bitwy trafiło do pecetowego oraz mobilnego wydania gry w ramach kolejnej aktualizacji. Dla przypomnienia, Vikendi to zimowa lokacja o rozmiarze 6 na 6 kilometrów, a więc nieco większa od Sanhoku, ale mniejsza niż dwie pozostałe areny. Obecność śniegu sprawia, że łatwo zostawić za sobą ślady, które znikają po pewnym czasie, ale mogą naprowadzić na nas innych graczy. Ponadto możemy skorzystać z nowego pojazdu w postaci skutera śnieżnego do szybkiego przemieszczania się. Jeśli bardziej od walki cenicie sobie zwiedzanie, na Vikendi znajdziecie – obok obowiązkowych zabudowań – wesołe miasteczko z dinozaurami, kolejkę górską i samochodziki. Mapa dostępna jest za darmo dla wszystkich, aczkolwiek gracze mogą nabyć płatną przepustkę, by wykonać specjalne misje i zdobyć nagrody za zadania.

Vikendi to nie jedyna atrakcja aktualizacji o numerze 24. Wraz z nią gracze otrzymali karabin szturmowy G36C, jak również mnóstwo poprawek. Autorzy wprowadzili zmiany w interfejsie użytkownika i systemie powtórek, jak również rozwinęli system opadania na spadochronie (nowe animacje, lepsza kontrola nad prędkością i kierunkiem itd.). Dotychczasowe rangi zastąpiono tytułami przetrwania i usunięto degradację poziomu, za wyjątkiem tytułu Jedyny Ocalały, zarezerwowanego dla tysiąca najlepszych graczy. Dochodzą do tego liczne poprawki wydajnościowe oraz rozmaitych błędów. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie gry. Aktualizacja z Vikendi ukaże się też na konsolach, ale dopiero w przyszłym miesiącu.