Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2020, 13:06

autor: Froozyy

PUBG Mobile najbardziej dochodową grą mobilną piąty miesiąc z rzędu

Serwis Sensor Tower udostępnił dane, według których PUBG Mobile piąty miesiąc z rzędu było produkcją, która przynosi największe zyski twórcom na rynku mobilnym. Natomiast tytułem z największą liczbą pobrań w styczniu był Johnny Trigger.

PUBG Mobile nadal króluje na rynku mobilnym. - PUBG Mobile najbardziej dochodową grą mobilną piąty miesiąc z rzędu - wiadomość - 2020-02-11
PUBG Mobile nadal króluje na rynku mobilnym.
WYNIKI RYNKU MOBILNEGO W STYCZNIU:
  • PUBG Mobile piąty miesiąc z rzędu było najlepiej zarabiającą grą;
  • na drugim i trzecim miejscu pod względem dochodów znalazły się odpowiednio - Honor of Kings oraz Candy Crash Saga;
  • najczęściej pobieraną grą był Johnny Trigger.

Według danych udostępnionych przez serwis Sensor Tower mobilna wersja PUBG piąty miesiąc z rzędu była najlepiej zarabiającą grą w Google Play oraz App Store. W styczniu tytuł wygenerował 176,3 mln dolarów, co jest wynikiem prawie czterokrotnie większym od tego z początku zeszłego roku. 52,8% dochodu za styczeń pochodzi z rynku chińskiego. Warto zaznaczyć, że w tym regionie produkcja widnieje pod nazwą Game of Peace, i część grup analitycznych liczy to jako zupełnie odrębny tytuł. Jednak w przypadku Sensor Tower dane zostały połączone w jeden wynik.

Na drugim miejscu znalazło się Honor of Kings z zarobkiem na poziomie 151,3 mln dolarów. Aż 94,6% tej kwoty pochodzi od graczy z Chin. Natomiast premiera produkcji AFK Arena w Chinach przyczyniła się do ogromnego skoku w jej dochodach – w styczniu zarobiła 88,3 mln dolarów (co jest wynikiem prawie trzykrotnie większym od jej najlepszego miesiąca w 2019 roku).

Jeśli zaś chodzi o liczbę pobrań w poprzednim miesiącu, to na szczycie znalazł się Johnny Trigger (ściągnięty 44,5 mln razy). Na drugim miejscu usadowiło się Brain Out (41,5 mln), a wspomniane na początku tego newsa PUBG Mobile zajęło piątą pozycję.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

PUBG Mobile

PUBG Mobile