Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2020, 20:10

PUBG bije kolejny rekord sprzedaży. Nowości w ósmym sezonie

Deweloperzy PUBG pochwalili się kolejnym kamieniem milowym w swojej historii. Gra sprzedała się już łącznie w ponad 70 milionach egzemplarzy. Przy okazji ujawnili też szczegóły na temat ósmego sezonu produkcji.

PUBG bije kolejny rekord sprzedaży. Nowości w ósmym sezonie - ilustracja #1

PUBG zadebiutowało w marcu 2017 roku. Produkcja była jednym z katalizatorów popularności gatunku battle royale. Na wprowadzonych przez nią rozwiązaniach do tej pory wzoruje się wiele konkurencyjnych gier, takich jak Fortnite. Deweloperzy pochwalili się właśnie, że od czasu premiery gry w programie wczesnego dostępu, tytuł kupiło ponad 70 milionów osób. Dane te obejmują nie tylko wersję PC, ale także jej porty na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że PUBG dostępny jest również w programie Xbox Game Pass. Nie wiemy jednak, czy producenci w statystykach wzięli pod uwagę pobrania przez abonentów usługi. Co ciekawe, ostatnie oficjalne wyniki sprzedażny Playerunknown's Battlegrounds poznaliśmy w czerwcu 2018 roku. Wówczas ogłoszono, że sprzedano w sumie ponad 50 milionów egzemplarzy tytułu. Oznacza to, że w przeciągu ostatnich dwóch lat PUBG przybyło aż 20 milionów nowych graczy, co oczywiście wskazuje na spory trend spadkowy i to mimo stałych obniżek ceny i promocji.

22 lipca na PC oraz 30 lipca na konsolach Xbox One i PlayStation 4 wystartuje ósmy sezon gry, któremu towarzyszyć będzie patch 8.1. Deweloperzy potwierdzili, że jedną z największych atrakcji aktualizacji będzie kompletnie odświeżona mapa Sanhok. Twórcy zremasterowali tekstury oraz zmodyfikowali tropikalną scenografię planszy, wprowadzając sporo niespodzianek dla weteranów znających od podszewki wszystkie jej zakamarki.

Podczas rozgrywki na Sanhok odwiedzimy więc kilka wcześniej niewdzianych lokacji oraz wypróbujemy nową mechanikę rozrywki, którą są ciężarówki z lootem. Będą one automatycznie patrolowały mapę krążąc po wyznaczonych trasach. Po oddaniu w ich stronę ognia z naczepy wypadną przydatne przedmioty, a po kompletnym zniszczeniu pojazdu w nasze ręce trafi też wysokopoziomowa broń i pancerz. Poza tym, patch zmodyfikuje także sposób punktowania drużyn w zabawie rankingowej oraz wprowadzi mnóstw innych drobnych poprawek.

  1. Playerunknown's Battlegrounds na Steamie
  2. Oficjalna strona gry
  3. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds
  4. PUBG - poradnik do gry