Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2018, 11:25

autor: ElMundo

PUBG sprzedało się w 50 milionach kopii, liczba graczy kilkukrotnie większa

PUBG Corp. – deweloper gry PlayerUnknown’s Battlegrounds – przedstawił statystyki związane z obecnością na rynku tej produkcji. Co tu dużo mówić – liczby zdecydowanie robią wrażenie.

PUBG sprzedało się w 50 milionach kopii, liczba graczy kilkukrotnie większa - ilustracja #1

PUBG Corp. poinformowało właśnie, że PlayerUnknown’s Battlegrounds, czyli szalenie popularna produkcja studia Bluehole reprezentująca gatunek tzw. battle royale, przekroczyła kolejny „kamień milowy” - mowa o 50 milionach sprzedanych kopii na peceta oraz Xboksa One.

Jeszcze lepsze wrażenie robią statystyki liczby graczy, którzy odpalili PUBG – uwzględniając urządzenia mobilne oraz dwie wyżej wymienione maszynki do grania, w PUBG zagrało aż 400 milionów osób. Dziennie natomiast na serwerach pojawia się około 87 milionów graczy.

Z tej okazji w serwisie Steam wystartowała specjalna promocja, w ramach której możecie nabyć ten tytuł znacznie taniej. Przecena wynosi 33%, a obniżona cena to 48,90 złotych. Wydaje się, że to dobra okazja dla każdego gracza chcącego wejść w świat tej niesamowicie popularnej produkcji.

Sanhok - nowa mapa już w piątek

Mapa Sanhok jest wyraźnie inspirowana azjatyckimi klimatami. - PUBG sprzedało się w 50 milionach kopii, liczba graczy kilkukrotnie większa - wiadomość - 2018-06-20
Mapa Sanhok jest wyraźnie inspirowana azjatyckimi klimatami.

Przy okazji warto wspomnieć, że już w piątek, 22 czerwca, twórcy wypuszczą nowy patch wprowadzający sporo dodatkowej zawartości. Najważniejszym elementem będzie nowa mapa o nazwie Sanhok o rozmiarach 4x4 km, czyli dokładnie takich, jak w grze Fortnite. Jej powierzchnia ma stanowić zaledwie 25% dotychczasowych lokacji, można więc spodziewać się, że zabawa będzie znacznie szybsza.

Dodatkowo gracze otrzymają nową broń – to strzelba QBZ95, zastępująca popularną SCAR-L i dostępna tylko na nowej mapie. Twórcy postarali się również o odświeżenie interfejsu, oferując także możliwość zmiany koloru włosów na jeden z palety barw RGB. Aktualizacja na razie trafi wyłącznie do posiadaczy pecetowej wersji gry.

  1. Strona główna gry PlayerUnknown’s Battlegrounds
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.