Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2017, 10:05

autor: Movis

PUBG – 22 miliony sprzedanych kopii i dwie kolejne bronie

Strzelanka Playerunknown's Battlegrounds sprzedała się już w 22 mln kopii i nie wydaje się zwalniać tempa. Dodatkowo twórcy wprowadzają do gry dwie interesujące bronie i cały czas testują pełną wersję produkcji.

PlayerUnknown spoglądać może w świetlaną przyszłość. - PUBG – 22 miliony sprzedanych kopii i dwie kolejne bronie - wiadomość - 2017-11-24
PlayerUnknown spoglądać może w świetlaną przyszłość.

Strzelanka Playerunknown's Battlegrounds jest już chyba oficjalnie „najświeższą bułeczką” 2017 roku, przynajmniej jeśli chodzi o utrzymywanie poziomu sprzedaży. Wedle serwisu SteamSpy tytuł znalazł już ponad 22 mln nabywców, z łatwością osiągając kolejny kamień milowy. W październiku jeden z naszych autorów zwiastował, że do końca grudnia tytuł rozejdzie się w 25 mln kopii. Do sylwestra pozostało nieco powyżej miesiąca i tytuł jest co najmniej na dobrej drodze. Ostatni milion produkt zdobył bowiem w ok. tydzień.

Przez ostatnie dwa dni tytuł zmagał się też z falą negatywnych recenzji na Steam i obecnie opinie są „mieszane”, z 54% graczy polecającymi produkcję na przestrzeni 30 dni.

Nowości w drugiej fali testów wersji 1.0

Porównanie zaawansowanych typów broni. - PUBG – 22 miliony sprzedanych kopii i dwie kolejne bronie - wiadomość - 2017-11-24
Porównanie zaawansowanych typów broni.

Przy okazji drugiej fali testów pełnej wersji produkcji, mającej trafić na PC jeszcze w tym roku, zdradzono kilka nowych szczegółów na jej temat. Oprócz wcześniej opisanych zmian, w obecnej turze wprowadzono nowy system obrażeń dla kończyn (stopy i dłonie są mniej narażone na obrażenia, a uda i ramiona bardziej), mnożniki obrażeń uzależniono teraz od typu broni (np. strzał w głowę z pistoletu „boli” o 30% mniej niż z karabinu), dodano nowe typy celowników 4x dla broni 7,62mm, PM-ów i snajperek, woda nie jest teraz całkowicie odporna na kule (żegnajcie wieczni nurkowie) oraz znacznie zmieniono interfejs użytkownika.

Rosyjski klasyk. - PUBG – 22 miliony sprzedanych kopii i dwie kolejne bronie - wiadomość - 2017-11-24
Rosyjski klasyk.

Największą furorę zrobiły jednak dwie nowe bronie. Po wcześniejszym wycieku danych potwierdziły się plany dodania do gry klasycznego RKM-a Diegtiariowa, oznaczonego przez twórców jako DP-28. Będzie on bronią możliwą do znalezienia w zwykłych budynkach, zasilaną 47-kulowymi magazynkami na amunicję 7,62mm. Niewielka szybkostrzelność ma być balansowana przez długi efektywny zasięg i duże obrażenia.

To co, AUG i na „długą”? - PUBG – 22 miliony sprzedanych kopii i dwie kolejne bronie - wiadomość - 2017-11-24
To co, AUG i na „długą”?

Drugim cudeńkiem jest karabin bull-pup AUG A3, choć sprzęt ten będzie można zdobyć jedynie ze zrzutów zaopatrzenia. Przewidywalnie jest on „Grozą w 5,56mm” – podobnie jak rosyjski odpowiednik odznacza się więc dużą szybkostrzelnością i niewielkim odrzutem, amunicja NATO zapewnia mu zaś większe szybkości lotu pocisku, co przydaje się na dłuższych dystansach.

Wersja 1.0 gry wydaje się zbliżać do swojej premiery coraz szybciej. Nadal czekamy też na zapowiadany na 12 grudnia 2017 roku debiut PUBG we wczesnym dostępie na konsoli Xbox One.

  1. Playerunknown's Battlegrounds - kompendium wiedzy
  2. Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy
  3. Oficjalna strona gry Playerunknown's Battlegrounds