Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2017, 13:10

autor: Movis

PUBG – w plikach gry odkryto nową broń, pojazdy i nie tylko

Wczoraj w strzelance Playerunknown's Battlegrounds można było testować duży patch 1.0. Twórcy niedługo utrzymali tajemnice zawarte w plikach gry, a użytkownicy szybko odkryli wiele nowości, m.in. trzy kolejne pojazdy, karabin maszynowy i zaawansowaną wersję minimapy terenu Peru.

O busiku wiedzieliśmy już wcześniej. - PUBG – w plikach gry odkryto nową broń, pojazdy i nie tylko - wiadomość - 2017-11-15
O busiku wiedzieliśmy już wcześniej.

Playerunknown's Battlegrounds w dalszym ciągu idzie jak burza, dość regularnie bijąc własne rekordy i zostawiając pozostałe gry na Steam daleko w tyle. Ostatnie osiągnięcie gry to nieco ponad 2,5 miliona jednocześnie bawiących się graczy. Druga gra w kolejce – Dota 2 – w tym samym okresie zebrała przed ekranami „jedynie” 634 tys. osób.

Studio Bluehole dopiero co udostępniło aktualizację 1.0 do strzelanki Playerunknown's Battlegrounds na serwerach testowych, a już co bardziej ciekawscy gracze rozebrali patch na czynniki pierwsze. W wykopkach danych przodował serwis Reddit, którego użytkownicy odkryli parę naprawdę interesujących nowości. Przyjrzyjmy się więc poszczególnym znaleziskom.

Mapa Peru

Witamy w Peru. Ponownie. - PUBG – w plikach gry odkryto nową broń, pojazdy i nie tylko - wiadomość - 2017-11-15
Witamy w Peru. Ponownie.

Może to nie do końca nowa informacja, ale użytkownik bizzfarts dotarł raz jeszcze do pliku minimapy, ukazującego nowy pustynny teren walk. Poprzednio widzieliśmy obszar gry w dość słabej jakości i wcześniejszym stadium produkcji. Twórcy dodali od września parę elementów, więzienie zostało przeniesione na oddzielną wyspę, południowe granice otoczono wodą i gdzieś zniknęła biała nitka, która w naszych oczach przypominała nieco linię kolejową. System dróg został znacząco rozbudowany i ogólnie minimapa wygląda na prawie gotową (co oczywiście nie musi oznaczać, że w istocie prace nad nią zostały zakończone).

Pojazdy

Bus nie jest pełen hipisów, ale kto wie… - PUBG – w plikach gry odkryto nową broń, pojazdy i nie tylko - wiadomość - 2017-11-15
Bus nie jest pełen hipisów, ale kto wie…
Chodak? Skuter? Obydwa? - PUBG – w plikach gry odkryto nową broń, pojazdy i nie tylko - wiadomość - 2017-11-15
Chodak? Skuter? Obydwa?

Art_7s zajął się zaś inspekcją nowych modeli rozpakowanych za pomocą programu UMODEL. Choć totalnych niespodzianek jest jak na lekarstwo, to przyjrzeć się można wczesnym wersjom wspominanych na Twitterze Brendana Greene'a pojazdów. VW Bus nie wygląda może tak okazale jak na krótkiej zapowiedzi, ale wczesny model skutera wodnego widzimy po raz pierwszy. Dodatkowo twórcy najwyraźniej pracują nad kolejną terenówką, tym razem w typie pick-upa.

Karabin maszynowy Diegtiariowa

Rosyjski prezent na święta? - PUBG – w plikach gry odkryto nową broń, pojazdy i nie tylko - wiadomość - 2017-11-15
Rosyjski prezent na święta?

Najbardziej interesujący wydaje się jednak model karabinu maszynowego, najprawdopodobniej w typie sławnego RKM-a piechoty, skonstruowanego przez Diegtiariowa (na zdjęciu bez charakterystycznego magazynka). Broń ta byłaby interesującym dodatkiem do istniejącego arsenału, zapewne alternatywą dla amerykańskiego M249 SAW, który obecnie jest jedyną bronią w swoim segmencie. Można się spodziewać, że będzie on zasilany amunicją 7,62 × 39 – mało prawdopodobne, że deweloper pokusi się o dodanie „oryginalnych” naboi 7.62×54-mmR tylko dla tej broni. Tak potężne narzędzie mordu będzie też bankowo dostępne jedynie w zrzutach zaopatrzenia z powietrza.

Na wszystkie powyższe dodatki przyjdzie nam pewnie jeszcze chwilę poczekać, ale być może twórcy zapewnią fanom miły prezent świąteczny i wypuszczą kolejną mapę wraz z aktualizacją gry do wersji 1.0, która ma ukazać się jeszcze w 2017 roku.

  1. Playerunknown's Battlegrounds - kompendium wiedzy
  2. Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy
  3. Oficjalna strona gry Playerunknown's Battlegrounds