Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2017, 09:26

autor: Movis

PUBG 1.0 na PC – lista zmian na premierę i sterowniki GeForce

Dzisiejszego poranka nastąpiła długo oczekiwana premiera PUBG 1.0 na PC. Autorzy gry podzielili się pełną listą zmian, nakreślili plany na przyszłość, a firma Nvidia zadbała o zupełnie nowe sterowniki pod grę.

1.0 było wprowadzane od 21:00 dnia wczorajszego. - PUBG 1.0 – lista zmian na premierę i sterowniki PC - wiadomość - 2017-12-21
1.0 było wprowadzane od 21:00 dnia wczorajszego.

Stało się. Od 9:00 (nastąpiło lekkie opóźnienie) gracze mogą bawić się w oficjalnej, pełnej wersji strzelanki Playerunknown's Battlegrounds 1.0. Producent PUBG Corp. ogłosił dzisiejszego poranka parę nowości i pełną listę zmian. Zajmijmy się nimi po kolei.

Plany na przyszłość i prezent dla graczy

W długim wpisie autorzy zaznaczają, że 1.0 to dopiero początek dłuższego planu. Po wypuszczeniu na rynek pełnego produktu nacisk położony zostanie jednak na rozwiązywanie obecnych problemów w grze. Zespół postawił dom, teraz zamierza go malować i wykańczać. Na pierwszy ogień ma pójść wątpliwa stabilność serwerów. Kolejnym pomysłem jest ograniczenie maksymalnego pingu graczy w meczu. Uniemożliwiłoby to dołączenie do rozgrywki osobom znacznie oddalonym od fizycznej lokacji serwera (co potencjalnie może być wykorzystane do uzyskania przewagi w sytuacji niskiego tickrate’u). Krok ten wymaga jednak jeszcze przedyskutowania. Po trzecie – cheaty. Choć liczba przypadków wykorzystywania niedozwolonych „pomocy” w grze spadła podobno o 65%, nigdy nie jest to wojna skończona, a w grach typu battle royale jeden oszust psuje zabawę 99 innym graczom.

Kurczaki wyglądają nieco karykaturalnie. - PUBG 1.0 – lista zmian na premierę i sterowniki PC - wiadomość - 2017-12-21
Kurczaki wyglądają nieco karykaturalnie.

Deweloperzy dziękują też fanom za prawie rok cierpliwości i oddają w ich ręce świąteczny prezent. Każdy, kto zaloguje się do gry w ciągu paru najbliższych tygodni, otrzyma bezpłatnie koszulkę „Winner Winner Chicken Dinner”. Po tym czasie zostanie ona wycofana z oferty.

Lista zmian 1.0 – sześć razy optymalizacja

Zapewniona przez PUBG Corp. lista zmian jest naprawdę masywna. Do lektury pełnej wersji zapraszamy tutaj, my zajmiemy się zaś najważniejszymi punktami.

Na początek kwestie techniczne – tytuł został zoptymalizowany na 11 sposobów. Pod tym względem poprawiono dane terenu, tekstury, wodę, wpływ dużej ilości graczy na ekranie i animacje postaci. Mniej pamięci ma też zajmować samo wyświetlanie postaci, broni w ich rękach, efektów specjalnych oraz elementów interfejsu. Zredukowano też lagi związane z wczytywaniem terenu i tekstur oraz przyśpieszono ów proces.

Większość pozostałych zmian omawialiśmy we wczorajszej wiadomości. Znajdziecie tam informacje o pustynnej mapie Miramar, mechanice wspinaczki na przeszkody, powtórkach, Kill Camie, zupełnie nowym interfejsie, poprawionym systemie balistycznym i nie tylko. Dzisiejsza informacja dodatkowo wspomina o tym, że na premierę nowa mapa ma większą szansę na bycie wylosowaną (deweloper obiecuje też rychłe dodanie możliwości wyboru konkretnej mapy z menu głównego). Kolejną zmianą jest zmniejszenie szybkostrzelności karabinków snajperskich SKS i Mini-14 oraz podwyższenie obrażeń karabinów Kar98k i M24. Wiele zmian zaszło też w systemie prowadzenia pojazdów, a ucho cieszy zupełnie nowe udźwiękowienie.

Dla porządku prezentujemy listę nowych broni i pojazdów:

 1. DP-28 – rosyjski RKM dostępny tylko w Erangel;
 2. AUG A3 – szybkostrzelny karabinek bull-pup 5.56mm spadający w skrzyniach zaopatrzenia;
 3. R45 – rewolwer z szybkoładowaczem i kolimatorem, ekskluzywny dla Miramar;
 4. Win94 – kowbojski karabin dźwigniowy, tylko w Miramar;
 5. Obrzyn – pasujący do pistoletowej kabury krótkodystansowiec, do znalezienia w Miramar;
 6. Van – uroczy 6-osobowy busik, który może się też stać niezłym taranem, tylko w Miramar;
 7. Pickup – specjalista od pokonywania skalistej pustyni Miramar;
 8. Aquarail – skuter wodny dla dwóch osób, znajdziecie go na wszystkich mapach.

Sterowniki Nvidia

„Zieloni” już wcześniej ściśle współpracowali z twórcami Playerunknown's Battlegrounds, nie dziwi więc fakt skoordynowania z premierą nowiutkich sterowników Game Ready, przygotowanych specjalnie pod PUBG. Lista zmian jest mikroskopijna i składa się tylko z punktu mówiącego o usprawnieniach dla debiutującej strzelanki battle royale. Najświeższą i ostatnią w tym roku łatkę pobierzecie za pomocą programu GeForce Experience lub w tym miejscu.

 1. Kompendium wiedzy o grze Playerunknown's Battlegrounds
 2. Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy
 3. Nowa era multiplayera – czy battle royale zrewolucjonizuje gry sieciowe?
 4. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown's Battlegrounds