Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2019, 08:38

P.T. - fan odkrył sposób na zwiedzenie miasta Silent Hill

Lance McDonald dokonał kolejnego odkrycia w P.T. Okazuje się, że w demie znalazły się duże fragmenty miasteczka Silent Hill i możliwe jest zwiedzenie jego ulic.

W demie umieszczono zaskakująco duży fragment miasta Silent Hill. - P.T. - fan odkrył sposób na zwiedzenie miasta Silent Hill - wiadomość - 2019-12-22
W demie umieszczono zaskakująco duży fragment miasta Silent Hill.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że Lance McDonald udowodnił, iż głównym bohaterem P.T., czyli dema skasowanej gry Silent Hills, jest postać grana przez Normana Reedusa. McDonald nie poprzestał jednak na tym i kontynuował grzebanie w projekcie. Dzięki temu udało mu się dotrzeć do niedostępnych wcześniej lokacji, co pozwoliło mu pozwiedzać fragment miasta.

Na samym końcu P.T. gracze mieli okazję zobaczyć miasteczko Silent Hill, ale nie było ono dostępne do eksploracji. Okazuje się, że w demie umieszczono zaskakująco duże fragmenty miasta. Dzięki temu mamy teraz lepsze pojęcie o tym, co miała zaoferować skasowana gra.

W P.T. drzwi w korytarzu prowadzą do alternatywnych wersji tej samej lokacji. Lance McDonald zmienił kod gry, tak aby zamiast tego przejście przez drzwi przeniosło postać do miasta. Jest ono całkiem obszerne, obejmując wiele ulic i budynków. Nie wszystkie elementy są w pełni ukończone, ale mimo to poziom detali robi duże wrażenie.

McDonald przygotował materiał wideo pokazujący eksplorację miasteczka. Jest on ciekawy, choć jednocześnie powoduje smutek z powodu skasowania projektu. Twórca P.T., czyli Hideo Kojima, pracuje już jednak nad kolejną grą. Możliwe, że będzie to horror i w takim wypadku projektant najpewniej wykorzysta część z pomysłów przygotowanych z myślą o Silent Hills.

  1. Oficjalna strona firmy Konami
  2. Oficjalna strona studia Kojima Productions