Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2020, 18:54

autor: Froozyy

PS4, XO i Switch z rekordową sprzedażą w kwietniu w USA

Amerykańska firma NPD podzieliła się wynikami sprzedaży konsol oraz gier komputerowych w zeszłym miesiącu w USA. Według podanych informacji, dla PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switcha są to najlepsze kwietniowe wyniki w historii tych urządzeń.

PS4, XO i Switch z rekordową sprzedażą w kwietniu w USA - ilustracja #1
Bardzo dobre wyniki sprzedaży konsol w kwietniu.

Amerykańska firma NPD, która zajmuje się m.in. badaniem rynku gier wideo, podzieliła się wynikami sprzedaży konsol PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch w kwietniu 2020 roku w USA, które okazały się znacznie lepsze, niż przewidywano. Udostępniono również informacje dotyczące sprzedaży kilku najnowszych tytułów.

Według danych (podajemy za serwisem MediaPlayNews), w kwietniu w Stanach Zjednoczonych sprzedało się ok. 411 tys. jednostek PlayStation 4 (przewidywano sprzedaż w wysokości 235 tys.), ok. 329 tys. jednostek Xboksa One (przewidywano 175 tys.) oraz aż ok. 808 tys. konsol Nintendo Switch (przewidywano 400 tys.). Oczywiście tak wysoka sprzedaż spowodowana jest przede wszystkim pandemią koronawirusa, która w ostatnich miesiącach zmusiła wielu ludzi do spędzania większości wolnego czasu w domach. Warto także odnotować, że są to najlepsze kwietniowe wyniki wszystkich wymienionych urządzeń w historii ich istnienia, a łączny przychód przyniósł ok. 420 mln dolarów.

Natomiast jeśli chodzi o gry, to dowiedzieliśmy się, że najlepiej sprzedającymi się premierowymi produkcjami w kwietniu były: Animal Crossing: New Horizons oraz Final Fantasy VII Remake. Dobrze radzą sobie również cały czas Call of Duty: Modern Warfare oraz GTA V, utrzymując się ciągle w najlepszej piątce (via gamesindustry.biz),. Łączny przychód wszystkich tytułów w poprzednim miesiącu wyniósł 251 mln dolarów. To wynik o 8% większy od tego z zeszłego roku z tego samego okresu (232,4 mln dolarów).