Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2024, 16:21

PS Plus na kwiecień 2024 z zeszłoroczną strzelanką AAA i wciągającą grą akcji

W kwietniu 2024 roku abonenci PS Plus mogą sprawdzić zeszłoroczną strzelankę AAA, strategiczny spin-off Minecrafta oraz bardzo dobrze przyjętego rougelike’a.

Źródło fot. Electronic Arts
i

AKTUALIZACJA:

Wymienione niżej gry są już dostępne dla subskrybentów PS Plus. Można je odebrać do 6 maja.

Oryginalna wiadomość (27 marca)

Sony ujawniło listę gier, które w kwietniu zasilą wszystkie warianty PlayStation Plus. Od 2 kwietnia do 6 maja abonenci usługi będą mogli przypisać do swoich kont trzy podane niżej tytuły.

PS Plus Essential na kwiecień 2024

  1. Immortals of Aveum (PS5)
  2. Minecraft Legends (PS4, PS5)
  3. Skul: The Hero Slayer (PS4, PS5)

Największym przebojem kwietniowej oferty jest Immortals of Aveum. Debiutancka, pierwszoosobowa strzelanka od Ascendant Studios to pełnoprawny tytuł AAA wydany w sierpniu zeszłego roku. Wcielamy się w nim w Jaka – maga bitewnego, który otrzymuje zadanie uratowania fantastycznego, pogrążonego w konflikcie świata. Ten nastawiony na historię tytuł zyskał mieszane opinie wśród graczy i mocno podzielił recenzentów.

Minecraft Legends to z kolei spin-off popularnej na całym świecie produkcji studia Mojang. Stanowi on mieszankę gry akcji i strategii, w której naszym zadaniem jest obrona krainy przed najeźdźcami. Tytuł określony czasem jako Mount & Blade dla dzieci, spotkał się z przeciętnym odbiorem zarówno recenzentów, jak i graczy. Warto wspomnieć, że niedawno twórcy poinformowali o zakończeniu dalszego rozwoju gry.

Czarnym koniem tego miesiąca może być natomiast Skull: The Hero Slayer. To platformówka typu rougelike, w której jako tytułowy szkielet walczymy z zastępami wrogów, aby uratować zniewolonego króla. Tytuł może pochwalić się średnią ocen na poziomie 80/100 w serwisie Metacritic i aż 93% pozytywnych opinii na Steamie.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej