Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2018, 13:38

autor: Aquma

Protest przeciw e-sportowi w czasie meczu piłki nożnej w Szwajcarii

Szwajcarscy fani piłki nożnej przerwali mecz zespołów Young Boys Berno i FC Basel, rzucając na murawę piłeczki tenisowe oraz pady do PlayStation 4. Kibice zaprotestowali w ten sposób przeciwko e-sportowi reprezentowanemu przez serię FIFA.

Szwajcarscy fani piłki nożnej protestują przeciwko e-sportowi. - Protest przeciw e-sportowi w czasie meczu piłki nożnej w Szwajcarii - wiadomość - 2018-09-25
Szwajcarscy fani piłki nożnej protestują przeciwko e-sportowi.

W czasie meczu szwajcarskiej Super Ligi pomiędzy zespołami futbolowymi Young Boys Berno i FC Basel doszło do protestu wymierzonego przeciw e-sportowi. Jego organizatorzy przez dwie minuty uniemożliwiali kontynuowanie spotkania, rzucając na boisko piłeczki tenisowe oraz… pada do PlayStation 4. Na trybunach rozwinięto też transparent ze znakiem symbolizującym pauzę i wiele mówiącym hasłem „scheiss esports”. Zdarzenie miało miejsce w weekend, 15 minut po rozpoczęciu spotkania.

Akcja jest związana z ogłoszeniem Szwajcarskiej Ligi Piłkarskiej, która planuje uruchomienie oficjalnego turnieju e-sportowego w grze FIFA. W rozgrywkach musiałyby brać udział zespoły wszystkich klubów ligowych. Obecnie nie każdy z nich posiada własną drużynę tego typu, jednak – co ciekawe – akurat FC Basel takową ma, a (jak donosi PC Gamer) w proteście mimo to wzięli udział fani obydwu grających zespołów. Wygląda na to, że elektroniczna rozrywka to jedna z rzeczy, które potrafią połączyć kibiców różnych drużyn.

To kolejna w ostatnim czasie sytuacja, w której sympatycy tradycyjnego sportu dają wyraz swojej niechęci do zmagań wirtualnych. Kilka tygodni temu donosiliśmy o stanowisku szefa MKOL-u, zgodnie z którym e-sport nie stanie się na razie jedną z dyscyplin na Igrzyskach Olimpijskich. Argumenty przytaczane przez Thomasa Bacha odnosiły się głównie do kwestii tematyki gier, jednak trudno było nie odnieść wrażenia, że za jego decyzją stoi tak naprawdę ta sama antypatia, którą w niezbyt subtelny sposób zaprezentowali fani Young Boys Berno i FC Basel.

  1. Recenzja gry FIFA 19 (w przygotowaniu) – najlepsza odsłona ostatnich lat?