Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 stycznia 2015, 11:49

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 17–18 stycznia (Goat Simulator, Adventure Bar Story, Assassin's Creed Pirates)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Goat Simulator, Adventure Bar Story, Worms 3, Assassin's Creed Pirates, Space Age: A Cosmic Adventure i Deadly Dungeons RPG.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Goat Simulator

Android: 14 zł; wcześniej ok. 19 zł; iOS: ok. 13 zł; wcześniej ok. 19 zł

Goat Simulator – primaaprilisowy żart, który przerodził się w prawdziwą grę – cieszy się na urządzeniach mobilnych dużą popularnością (po pięciu dniach od premiery kupiło ją ponad 100 tysięcy osób). Studio Coffee Stain nie zamierza jednak na tym poprzestawać, a w przekonaniu kolejnych graczy ma pomóc przyzwoita obniżka ceny. W pełnym błędów Goat Simulator przejmujemy kontrolę nad kozą i siejemy zniszczenie w niewielkim miasteczku. Wbrew nazwie, produkcji daleko do bycia symulatorem. Bliżej jej do starych gier skaterskich – zadanie postawione przed gracze polega m.in. na wykonywaniu szalonych kozich trików.

Adventure Bar Story

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 12 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 13 zł

Solidnej przeceny doczekała się jedna z ciekawszych japońskich gier fabularnych na urządzenia mobilne. Mam tu na myśli Adventure Bar Story, w której stawiamy na nogi typowy jRPG-owy sklepik. Rozgrywka dzieli się na dwie płaszczyzny – pierwsza polega na zarządzaniu biznesem (przygotowywanie przepisów, których jest w sumie ponad 400, dobór potraw w menu itp.), natomiast druga na wyprawianiu się poza miasto w celu uzupełniania zapasów. Przeczesywanie okolicy wiąże się z koniecznością brania udziału w klasycznych, turowych walkach.

Deadly Dungeons RPG

Android: 2,99 zł; wcześniej ok. 6 zł

Fani dungeon crawlerów bez większych problemów mogą znaleźć na urządzeniach mobilnych godne uwagi pozycje tego typu. Jedną z najlepszych jest Deadly Dungeons RPG. Produkcja, zainspirowana kultowymi Dungeon Hack, Eye of the Beholder i Nethack, posiada dopracowany, dotykowy interfejs, bogate zaplecze fabularne, a jej akcja toczy się w rozległych, losowo generowanych lochach. Nie zabrakło tu również kilka poziomów trudności do wyboru oraz dobrze zaprojektowanego systemu rozwoju.

Dark Frontier

Android: ok. 7 zł; wcześniej ok. 11 zł – iOS: ok. 9 zł; wcześniej ok. 13 zł

Dark Frontier to dosyć unikalne połączenie dungeon crawlera i tower defense. Produkcja stawia przed graczem zadanie odpierania kolejnych fal potworów, czego dokonuje się kontrolując i systematycznie rozwijając (na RPG-ową modłę) drużynę śmiałków, wybranych spośród trzydziestu postaci. Pełna wersja oferuje 100 poziomów do zaliczenia, rozgrywanych na dziesięciu zróżnicowanych mapach. Walka z nieumarłymi, goblinami, orkami, szkieletami i pająkami odbywa się nie tylko z wykorzystaniem broni białej i magii, ale też różnego rodzaju pułapek, stawianych na drodze ich pochodu.

Worms 3

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 15 zł

Przeceny w Google Play doczekała się wydana pod koniec 2013 roku specjalna odsłona serii Worms, od podstawopracowana z myślą o smart fonach i tabletach. Pełnowymiarowa produkcja oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, tryb Bodycount, obowiązkowy multiplayer (także przez sieć) i ładną szatę graficzną, będąc pozycją wyraźnie lepszą od mobilnych konwersji gier wydawanych pierwotnie z myślą o PC i konsolach.

Space Age: A Cosmic Adventure

iOS: ok. 9 zł; wcześniej ok. 17 zł

Posiadacze iPhone’ów i iPadów mogą nabyć za połowę dotychczasowej ceny znakomitą przygodówkę Space Age: A Cosmic Adventure. Fabuła gry osadzona została w alternatywnej rzeczywistości roku 1976 i opowiada o podbojach kosmicznych. Poznajemy w niej niezwykłe losy grupy astronautów, którzy lądują na obcej plancie znanej jako Kepler-16. Space Age łączy w udany sposób klasyczną mechanikę przygodową (eksploracja, gromadzenie przedmiotów, prowadzenie rozmów, zagadki) z nieco bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami (kontrolowanie kilku postaci, taktyczna walka, sekcje skradankowe).

Viking's Journey: The Road to Valhalla

iOS: za darmo; wcześniej ok. 13 zł

W tym tygodniu użytkownicy iOS mogą pobrać za darmo Viking's Journey: The Road to Valhalla. Produkcja studia Red Winter Software (seria Dungelot) stanowi udane połączenie prostego RPG-a i gry logicznej w stylu Threes!, pozwala toczyć walki z potworami zamieszkującymi nordyckie ostępy. Całość rozgrywa się na niewielkiej planszy, którą należy przesuwać w taki sposób, aby łączyć  ze sobą bloki z symbolami (miecza, tarczy, mięsa, monety, klucza). Robiąc to, gracz wpływa na siłę ataku, skuteczność obrony, ilość odzyskanej energii życiowej, pozyskanej waluty, a także szansę otwarcia zamkniętych skrzyń z sekretami.

Okazje Red Stripe dla użytkowników Windows Phone

Przed Wami nowe zestawienie gier objętych promocją Okazje Red Stripe. Tym razem przecenione zostały następujące pozycje: piracka gra akcji Assassin’s Creed Pirates, mroczna przygotówka typu ukryte obiekty Mystery Case Files: Return To Ravenhearst oraz taktyczna strzelanka arcade Sky Patrol. Dodatkowo użytkownicy Windows Phone mogą w tym tygodniu pobrać za darmo shmupa Absolon i zręcznościówkę Shoggoth Rising, a do 6,49 złotych obniżono cenę logicznego Back to Bed. Pełną ofertę znajdziecie poniżej: