Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2012, 08:55

autor: Muninn

Producent gry DayZ zdradził plany co do jej zawartości, terminu premiery oraz ceny

Dean „Rocket” Hall ujawnił plany co do ceny samodzielnego tytułu DayZ, jego zawartości oraz prawdopodobnego terminu premiery. Producenci m.in. porzucą fundament w postaci gry ArmA II i postarają się zmniejszyć skalę problemów związanych z hackowaniem produkcji.

Na początku tego miesiąca informowaliśmy, że modyfikacja DayZ (przenosząca graczy w świat po apokalipsie zombie) będzie miała swoją samodzielną wersję, niewymagającą posiadania zainstalowanej gry ArmA II. Dzisiaj Dean „Rocket” Hall, twórca moda, określił prawdopodobną cenę produkcji oraz zdradził plany co do zawartości tytułu i terminu premiery.

Producent gry DayZ zdradził plany co do jej zawartości, terminu premiery oraz ceny  - ilustracja #1
DayZ

Wielbiciele survival horrorów z zombie w roli głównej będą musieli wydać na DayZ 15 euro (ok. 60 zł). W wywiadzie dla serwisu Eurogamer Hall powiedział:

Chciałbym zobaczyć wydanie DayZ w cenie 15 euro. Kwota ta byłaby o wiele niższa niż jakikolwiek potencjalny konkurent mógłby zaproponować, nie mówiąc już o zawartości, jaką zamierzamy wprowadzić do gry.

Oprócz tego Hall wspomina o priorytetowej dla niego sprawie hackowania gry, która powodowała spore problemy w modzie. W celu zminimalizowania skali tego problemu twórcy porzucą fundament bezpłatnej wersji DayZ – FPS-a ArmA II, który był niezwykle otwarty na wszelkiego rodzaju modyfikacje – i stworzą tytuł od nowa. Niewykluczone również, że twórcy survival horroru z otwartym światem dodadzą kilka nowych map i lokacji w formie DLC, jednakże taka możliwość zostanie rozważona dopiero po przygotowaniu podstawowej gry.

Producent gry DayZ zdradził plany co do jej zawartości, terminu premiery oraz ceny  - ilustracja #2
DayZ

Do tej pory wspominano, że samodzielna gra DayZ powinna ukazać się na PC przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Hall zdradził, że „najlepiej byłoby wypuścić grę w październiku, ale, myśląc realistycznie, będzie to koniec listopada”.

Modyfikacja DayZ ma wielu (około 1,1 miliona) wiernych fanów, których wymagania twórcy moda będą musieli spełnić, by mówić o sukcesie produkcji. W tym celu producenci wprowadzą wiele zmian w stosunku do popularnej modyfikacji. Będą to przede wszystkim nowe rodzaje zombie, zmodyfikowanie ekranu ekwipunku oraz usunięcie bugów i możliwości hackowania gry. Oprócz tego twórcy postarają się uczynić grę bardziej przystępna dla nowicjuszy oraz ulepszyć warstwę wizualną tytułu poprzez użycie najnowszej wersji silnika. Bardziej szczegółowe informacje o zmianach znajdują się tutaj.

  1. Oficjalna strona gry DayZ
  2. Oficjalna strona moda DayZ
  3. Materiały o grze DayZ na serwisie tvgry.pl

Ostatnia aktualizacja: 2012-08-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DayZ

DayZ