Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2013, 08:58

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pro Evolution Soccer 2014 - PC-towe demo już dostępne

Firma Konami, wydawca gry Pro Evolution Soccer 2014, udostępniła wersję demonstracyjną PC-towej edycji ostatniej odsłony swojej sportowej serii. Demo pozwala na rozgrywanie spotkań towarzyskich kilkoma drużynami.

Pro Evolution Soccer 2014 wprowadziło szereg zmian. - Pro Evolution Soccer 2014 - PC-towe demo już dostępne - wiadomość - 2013-11-02
Pro Evolution Soccer 2014 wprowadziło szereg zmian.

Pro Evolution Soccer 2014 dostępne jest od września na konsolach obecnej generacji i komputerach PC. Użytkownicy Xboksów 360 oraz PlayStation 3 mogli pobrać wersję demonstracyjną produkcji jeszcze przed premierą gry. Niestety posiadacze komputerów osobistych zmuszeni byli do kupowania nowego PES-a w ciemno, bowiem dopiero od wczoraj można ściągnąć PC-towe demo.

Odpowiedni plik znajdziecie w tym miejscu (ewentualnie tutaj). Po jego zainstalowaniu otrzymacie możliwość zapoznania się ze sterowaniem w tutorialu i rozgrywania spotkań towarzyskich następującymi drużynami:

  • Anglia,
  • Hiszpania,
  • Francja,
  • Portugalia,
  • Niemcy,
  • Włochy,
  • Boca Juniors,
  • Santos.

Pro Evolution Soccer 2014 zebrało mieszane opinie. Z jednej strony twórcy wprowadzili sporą ilość zmian, z drugiej nie wszystko wyszło jak trzeba. W naszej recenzji Amadeusz Cyganek napisał:

„Choć spodziewałem się absolutnie odwrotnego scenariusza, Pro Evolution Soccer 2014 to dla mnie małe rozczarowanie – wielu oczekiwało tak buńczucznie zapowiadanej rewolucji na wielką skalę, tymczasem obserwujemy dopiero jej nieśmiały zaczątek, na dodatek w kilku przypadkach delikatnie nieudany.”

Recenzenci z całego świata również nie zostali do końca zauroczeni, przez co tytuł zebrał niższe noty, niż wcześniejsza odsłona. Średnia ocen na serwisie Metacritic w najlepszym przypadku (Xbox 360) wynosi 80 punktów, podczas gdy tyle samo zebrała najniżej oceniona, PC-towa edycja, Pro Evolution Soccer 2013. Ciekawe co zaprezentują kolejne części, które ukażą się także na next-genach?