Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2013, 11:36

autor: Draug

Prey 2 – najprawdopodobniej studio Arkane jednak pracuje nad grą

Mimo zaprzeczeń firmy Bethesda wobec doniesień, że Arkane Studios przejęło prace nad Prey 2, e-maile, które właśnie wyciekły, wskazują, że było to tylko mydlenie oczu. Wygląda na to, że gra rzeczywiście powstaje (od zera), a w dodatku ma być duchowym spadkobiercą serii System Shock.

Domysłom i pogłoskom wokół Prey 2 nie ma końca. Wydawało się, że temat powinien zostać zamknięty wraz ze stanowczym zaprzeczeniem ze strony firmy Bethesda wobec wieści, jakoby gra powstawała w studiu Arkane, lecz wygląda na to, że ten czas jeszcze nie nadszedł. Serwis Kotaku trafił bowiem na trop e-maili między pracownikami rzeczonego studia, z których wynika, że teksański oddział dewelopera (zlokalizowany w Austin) rzeczywiście ma w planach Prey 2. Produkcja powstawałaby od nowa, tak jak wcześniej sądzono, i miałaby być duchowym spadkobiercą serii System Shock.

Powstanie ten Prey 2 czy nie powstanie? Ten kosmita też pewnie chciałby to wiedzieć. - Prey 2 – najprawdopodobniej studio Arkane jednak pracuje nad grą - wiadomość - 2013-08-16
Powstanie ten Prey 2 czy nie powstanie? Ten kosmita też pewnie chciałby to wiedzieć.

„Dla tych, których zabrakło na spotkaniu firmowym w ubiegłym tygodniu” – takimi słowami rozpoczyna się wiadomość z 27 maja, którą Raphael Colantonio, dyrektor kreatywny studia Arkane, rozesłał do wszystkich członków zespołu. – „Austin dostało zielone światło dla swojego własnego projektu! Jesteśmy oczywiście bardzo podekscytowani. Nie było możliwości stworzenia nowej marki, bo to zbyt ryzykowne. Dlatego przeszedłszy się tam i z powrotem z Toddem, Harveyem i Ricardem, doszliśmy do wniosku, że zrobienie rebootu Prey 2 jest interesującą opcją. Zenimax zaakceptowało naszą propozycję „duchowego następcy System Shock 3”.

Jason Schreier, redaktor Kotaku odpowiedzialny za odkrycie, nie omieszkał skonfrontować tych rewelacji z przedstawicielami firm Arkane i Bethesda, lecz nie otrzymał potwierdzenia. Druga spośród wymienionych odpowiedziała: „Nie będziemy rozmawiali na temat tego, nad czym pracuje Arkane, i nie mamy nic nowego do powiedzenia na temat Prey 2”. Co jednak ciekawe, tuż po próbie nawiązania kontaktu przez rzeczonego redaktora Raphael Colantonio rozesłał do swoich pracowników kolejną wiadomość, która również wyciekła:

”Teraz, kiedy wieści się rozeszły” – pisze rozeźlony dyrektor – „nie opędzimy się od dziennikarskich [cenzura], którzy będą chcieli dowiedzieć się czegoś więcej. Proszę, aby nikt z was nie odpowiadał na ich pytania.”

Torturować czy przestać trzymać graczy w niepewności? Wygląda na to, że włodarze firmy Bethesda póki co bardziej lubią przycisk LB. - Prey 2 – najprawdopodobniej studio Arkane jednak pracuje nad grą - wiadomość - 2013-08-16
Torturować czy przestać trzymać graczy w niepewności? Wygląda na to, że włodarze firmy Bethesda póki co bardziej lubią przycisk LB.

Zdaniem Schreiera Arkane Studios ma obecnie w planach dwa tytuły: oddział w Austin, skończywszy The Brigmore Witches, zajmuje się wspomnianym Preyem 2, podczas gdy główna siedziba studia, zlokalizowana w Lyon we Francji, pracuje nad kontynuacją ubiegłorocznego hitu, Dishonored. Zastanawiający jest jednak powód, dla którego wkłada się tyle wysiłku w ukrycie prac nad pierwszą spośród wymienionych gier. Redaktor Kotaku spekuluje, że może mieć to związek z zawirowaniami prawnymi wokół gry, wynikającymi z napiętej sytuacji między jej pierwotnymi twórcami, studiem Humand Head, a firmą Bethesda.

Wygląda zatem na to, że sytuacja Prey 2 nie jest tak niepewna, jak wydawało się jeszcze kilkanaście dni temu. Kotaku przedstawiło na tyle silne dowody, by można było dać wiarę tezie, że wszystkie zaprzeczenia, które usłyszeliśmy ostatnio, były jedynie próbą mydlenia oczu graczom. I chociaż żal jest obiecującej pierwotnej wizji gry, uwiecznionej choćby na screenach, które pojawiły się niedawno, wiele wskazuje na to, że projekt studia Arkane może okazać się nie mniej interesujący. Jednak pytanie, kiedy uświadczymy oficjalną zapowiedź tytułu (lub kiedy weń zagramy), wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Według wszelkiego prawdopodobieństwa gra pojawi się nie wcześniej niż w 2015 lub nawet 2016 roku.