Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2013, 13:36

autor: Góral

Prey 2 - wyciekły screeny z gry

Do sieci wyciekły screeny z gry Prey 2, przedstawiające rozgrywkę w produkcji studia Human Head. Niestety tytuł boryka się z wieloma problemami i nie wiemy kiedy, i czy w ogóle, zadebiutuje na rynku.

Prey 2 to w ostatnim czasie obiekt wielu branżowych plotek. Wczoraj informowaliśmy o zaprzeczeniu przez firmę Bethesda Softworks wiadomości o rzekomym udziale studia Arkane w procesie produkcji gry. Dzisiaj natomiast możemy Wam zaprezentować screeny, które wyciekły do Internetu.

Jakość gry Prey 2 okazała się dla firmy Bethesda niezadowalająca. - Prey 2 - wyciekły screeny z gry - wiadomość - 2013-08-03
Jakość gry Prey 2 okazała się dla firmy Bethesda niezadowalająca.

Obrazki przedstawiają rozgrywkę i można na nich zobaczyć interfejs gracza, miotacz ognia czy niektóre postacie. Kilka screenów znajdziecie w tej wiadomości, a po więcej odsyłam w to miejsce. Niestety wyciek materiałów graficznych nie oznacza, że coś się ruszyło w sprawie tego projektu. W dalszym ciągu nie ma żadnych pewnych informacji, a wszyscy fani muszą uzbroić się w wiele cierpliwości, gdyż tytuł prawdopodobnie zadebiutuje na rynku dopiero w okolicach 2015 – 2016 roku.

Pete Hines, wiceprezes działu PR w firmy Bethesda, stwierdził swego czasu, że brak nowych informacji związanych z Prey 2 jest wynikiem słabej jakości produkcji. Na łamach serwisu IGN powiedziano, że:

„Gra po prostu nie jest wystarczająco dobra. Nie będziemy ślepo kontynuować czegoś, co nie jest wystarczająco dobre. Byliśmy bardzo szczegółowi na temat tego co i jak trzeba poprawić. Gdy to się zmieni będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Ale nikt nie jest zawiedziony bardziej od nas. Poświęciliśmy mnóstwo czasu, pieniędzy i sił pomagając grze zaistnieć oraz wspierając twórców…”

Obecnie chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć jak potoczą się dalsze losy tego tytułu i czy tak naprawdę kiedykolwiek uda się go ukończyć.

Prey 2 - wyciekły screeny z gry - ilustracja #2

Prey 2 - wyciekły screeny z gry - ilustracja #3Pierwsza część Prey ukazała się w 2006 roku na konsoli Xbox 360 i komputerach PC. Tytuł zebrał bardzo dobre oceny od recenzentów z całego świata i praktycznie od razu po jego premierze ujawniono, że kontynuacja już powstaje. Mijały jednak kolejne lata, a w temacie gry dalej nie było wiadomo nic pewnego. Sytuacja zmieniła się w 2011 roku, kiedy to oficjalnie zapowiedziano „dwójkę”. Miała ona trafić na konsole i komputery PC w 2012 roku, niestety projekt nie zadebiutował do dnia dzisiejszego.

Prey 2 miało ukazać się w zeszłym roku. - Prey 2 - wyciekły screeny z gry - wiadomość - 2013-08-03
Prey 2 miało ukazać się w zeszłym roku.
Prey 2 - wyciekły screeny z gry - ilustracja #5
Prey 2 - wyciekły screeny z gry - ilustracja #6