Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2013, 18:04

autor: Ender

Produkcją Prey 2 zajmą się twórcy Dishonored?

W sieci pojawiły się plotki wskazujące na to, że produkcję FPS-a Prey 2 przejęło studio Arkane, odpowiadające za grę Dishonored. Deweloper miał zacząć całkiem niedawno prace nad tytułem, porzucając całkowicie kod i fragmenty gry, które stworzyło do tej pory Human Head Studios. Planowana premiera tytułu ma nastąpić ponoć dopiero w 2016 roku.

Wszystkie stworzone do tej pory fragmenty gry mają zostać porzucone, a prace zaczną się od zera - Produkcją Prey 2 zajmą się twórcy Dishonored? - wiadomość - 2013-05-31
Wszystkie stworzone do tej pory fragmenty gry mają zostać porzucone, a prace zaczną się od zera

Historia Prey 2 jest bez wątpienia dość burzliwa, pierwsze plotki o powstaniu gry pojawiły się jeszcze w 2006 roku i od tamtej pory regularnie trafiały do fanów oryginalnego Prey. Oficjalna zapowiedź tytułu nastąpiła jednak po wielu perturbacjach dopiero pięć lat później. Wydawca gry, firma Bethesda, skutecznie wówczas zaostrzył apetyty graczy, ale niedługo potem okazało się, że może ostatecznie zrezygnować z produkcji, po tym jak ta zniknęła z oficjalnej listy przygotowywanych tytułów. Ostatnie dwa lata oczekujący na Prey 2 spędzili więc wysłuchując zapewnień, że FPS trafi na półki sklepowe i nie została porzucony, jednocześnie czytając o wielu pogłoskach wskazujących na coś zupełnie innego.

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się kolejne plotki dotyczące pechowego tytułu. Serwis Kotaku, powołując się na informatorów oraz informacje z fanowskiej strony Alien Norie, wskazuje na to, że prace nad Prey 2 mogło przejąć studio Arkane, a dokładnie jego odział w Austin, odpowiadający za powstanie gry Dishonored. Co więcej, pracownicy dewelopera nie mają być specjalnie zadowoleni z tego faktu, ponieważ decyzja o rozpoczęciu prac została im narzucona przez Bethesdę. Firma miała aktywnie poszukiwać nowego producenta, począwszy od końca 2011 roku, kiedy zerwała kontakt z oryginalnymi twórcami Prey ze studia Human Head, którzy pozostawieni zostali samym sobie i nie byli informowani o dalszym losie marki. W pierwszej kolejności zwrócono się do brytyjskiego Rebellion (seria Sniper Elite, seria Aliens vs Predator), ale zespół miał odmówić z powodu zbyt niskiego proponowanego budżetu. Przez kolejnych kilka miesięcy grą zajmował się Obsidian (Fallout: New Vegas, Alpha Protocol) aż po wielu staraniach udało się ją przekazać Arkane.

Pierwsza cześć Prey ukazała się w 2006 roku - Produkcją Prey 2 zajmą się twórcy Dishonored? - wiadomość - 2013-05-31
Pierwsza cześć Prey ukazała się w 2006 roku

Zdenerwowani twórcy Dishonored mieli według informatora usłyszeć od szefostwa, by potraktowali Prey 2 jako zupełnie oryginalną grę lub podeszli do niej np. jak do kolejnego System Shocka. Nowy deweloper porzuci wszytko to, co do tej pory wypracowało Human Head, rozpoczynając prace całkowicie od podstaw. Planowana premiera może nastąpić dopiero w 2016 roku. Warto pamiętać, że wszystkie podane tutaj informacje należy traktować z dużą dozą ostrożności. Dopóki nie usłyszymy oficjalnego potwierdzenia lub zaprzeczenia z ust kogoś z Arkane lub Bethesdy, dalszym spekulacjom na pewno nie będzie końca.

  1. Fanowska strona Alien Noire