Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 lipca 2013, 06:37

autor: Adrian Werner

Premiera Prince of Persia: The Shadow and the Flame

Firma Ubisoft wypuściła grę Prince of Persia: The Shadow and the Flame, czyli mobilny remake drugiej części klasycznego cyklu.

Mamy dobre wieści dla fanów Księcia Persji. Doczekaliśmy się wreszcie premiery Prince of Persia: The Shadow and The Flame, czyli mobilnego remake’a klasycznej drugiej odsłony serii. Gra dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android w cenie 11 zł.

     - Prince of Persia: The Shadow and The Flame na Appstore

     - Prince of Persia: The Shadow and The Flame na Google Play

Fabuła pozostaje wierna scenariuszowi pecetowego pierwowzoru z 1993 roku. Akcja rozpoczyna się jedenaście dni po wydarzeniach z pierwszej części. Okazuje się, że pokonany czarnoksiężnik Jaffar przeżył i za pomocą mrocznych zaklęć stworzył wokół Księcia iluzję przeobrażającą go w żebraka. Sam natomiast przybrał wygląd naszego bohatera i zamierza ożenić się z Księżniczką. Naszym zadaniem będzie oczywiście pokrzyżowanie tych planów.

Cała grafika została stworzona od nowa. Dwuwymiarowe sprite’y zastąpiło pełne detali 3D. Kompletnie przerobiono również system sterowania, tak aby dobrze sprawdzał się na ekranach dotykowych. Możemy wybrać między wirtualnym padem lub też pokierować bohaterem za pomocą gestów. Dodatkową atrakcją są opcje społecznościowe, w tym Osiągnięcia oraz sieciowe rankingi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.