Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2013, 08:58

Torchlight II sprzedał się w ponad 2 mln egzemplarzy

Torchlight II, hack’n’slash studia Runic Games, przekroczył barierę 2 mln sprzedanych egzemplarzy – poinformował deweloper na swoim Twitterze. Gra rozeszła się tylu kopiach w ciągu 10 miesięcy.

Torchlight II przekroczyło liczbę 2 mln sprzedanych kopii - Torchlight II sprzedał się w ponad 2 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-07-26
Torchlight II przekroczyło liczbę 2 mln sprzedanych kopii
Torchlight II w skrócie:
  • Milion w cztery miesiące
  • Dwa miliony w dziesięć miesięcy
  • Premiera odbyła się 20 września 2012 roku na PC. W planach jest także wersja na komputery Mac

Studio Runic Games poinformowało na Twitterze, że Torchlight II, kontynuacja hack’n’slasha z 2009 roku, sprzedał się w przeszło 2 milionach kopii. Od premiery gry upłynęło zaledwie 10 miesięcy, a przypomnijmy, że zadebiutowała ona wyłącznie na komputerach PC. Deweloper jest niezmiernie zadowolony z uzyskanych wyników, gdyż nie tylko liczba egzemplarzy, ale i tempo ich sprzedaży przebiło to, co osiągnęła część pierwsza na komputerach oraz Xboksie 360.

Druga część serii cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż oryginał - Torchlight II sprzedał się w ponad 2 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-07-26
Druga część serii cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż oryginał

Torchlight II pojawił się na rynku dokładnie 20 września 2012 roku – w ciągu czterech miesięcy gra trafiła do rąk ponad miliona graczy. Ten rezultat zatem podwojono przez następne pół roku. Studio Runic Games nie ma w planach opublikowania wersji na Xboksa 360, której wydanie mogłoby jeszcze pozytywniej wpłynąć na wyniki sprzedaży. Za to swojej wersji w przyszłości doczekają się posiadacze komputerów Mac.

Tytuł został opracowany przez ludzi, którzy maczali palce w takich grach jak pierwsze odsłony Diablo. Wykorzystali swoje doświadczenie i bazowali na znanych rozwiązaniach, rozwijając kilka kluczowych elementów rozgrywki czy dodając brakujący w oryginale tryb kooperacji. Ogólnie rzecz biorąc, Torchlight II okazał się bardzo dobrą produkcją dostarczającą tony frajdy z siekania występujących licznie potworków - ostatecznie oceniliśmy produkcję na mocne 8.5/10.

Gra ukazała się nakładem firmy Cenega pierwotnie w angielskiej wersji językowej, dopiero kilka tygodni po premierze otrzymaliśmy łatkę spolszczającą.