Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2019, 16:44

autor: Froozyy

Premiera na Steamie też średnio się udała - RDR2 na PC nadal ma problemy

Wczoraj Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na platformie Steam. Okazuje się jednak, że premiera nie należy do udanych, bowiem wielu graczy ma problemy z uruchomieniem gry oraz jej wydajnością.

Premiera na Steamie też średnio się udała - RDR2 na PC nadal ma problemy - ilustracja #1
Premiera RDR2 na Steamie nie przebiegła zbyt pomyślnie.

Wczoraj po dokładnie 30 dniach od premiery Red Dead Redemption 2 w Epic Games Store tytuł zadebiutował na Steamie. Niestety, podobnie jak miesiąc temu, nie obeszło się bez problemów technicznych, na które gracze nadal narzekają. Ci, którzy liczyli, że do tego czasu Rockstar Games poradzi sobie ze wszystkimi pecetowymi mankamentami, zderzyli się właśnie z rzeczywistością. Należy zaznaczyć, że problemy nie dotyczą każdego (podobnie zresztą jak przy premierze w EGS), aczkolwiek skala jest duża, co zresztą widać po recenzjach gry na platformie Valve (63% pozytywnych).

Na samym początku warto wiedzieć, że uruchomienie tytułu na Steamie poskutkuje równoczesnym odpaleniem się Rockstar Games Launchera. To natomiast powoduje, że gracze, którzy nie mogą uzyskać dostępu do swojego konta Rockstar Social Club (które wcześniej połączyli ze Steamem, a teraz np. nie pamiętają do niego hasła lub zmienili adres mailowy), nie są w stanie w ogóle włączyć gry. Bywa również i tak, że launcher po zakupie nie widzi tytułu. Oprócz tego klient Rockstara potrafi po prostu się wyłączać (podobno tutaj pomaga odpięcie kontrolera przed uruchomieniem gry) oraz posiada kilka błędów.

Nadal również pojawiają się błędy w trakcie gry, które miały być wyeliminowane, a wielu graczy narzeka na problemy z wydajnością (spadki klatek, ciągłe ekrany ładowania). Nie zachwyca także liczba aktywnych użytkowników na Steamie (w momencie pisania tej wiadomości 28 tys.), chociaż należy mieć na uwadze, że jakby nie spojrzeć, gra na komputerach osobistych pojawiła się miesiąc temu, a ci najbardziej zainteresowani pewnie zdążyli ją przez ten czas kupić poza platformą Valve. Wygląda na to, że pecetowym graczom pozostaje po raz kolejny czekać na rozwiązanie najpopularniejszych problemów przez twórców. Miejmy nadzieję, że nastąpi to najszybciej, jak to możliwe.

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.