Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2010, 12:58

Premiera mechowego MMO Perpetuum jeszcze w tym miesiącu

Twórcy koncentrującego się na wielkich robotach MMO Perpetuum ogłosili, że prace nad nim zostały już zakończone i pełna wersja gry zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Twórcy koncentrującego się na wielkich robotach MMO Perpetuum ogłosili, że prace nad nim zostały już zakończone i pełna wersja gry zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Premiera mechowego MMO Perpetuum jeszcze w tym miesiącu - ilustracja #1

Oficjalny start gry odbędzie się 25 listopada. Pełna wersja udostępniona zostanie do pobrania za darmo, a wysokość abonamentu ustalono na poziomie 8,95 euro (w przeliczeniu niecałe 35 złotych) miesięcznie. Jeśli jesteście zainteresowani tą grą to polecamy zaznajomienie się z otwartą betą. Działać ona będzie jedynie do 16 listopada, więc nie pozostało za wiele czasu na darmowe wypróbowanie tego tytułu.

Wraz z końcem bety uaktywniona zostanie opcja wykupienia abonamentu. Ci, którzy zrobią to przed premierą Perpetuum będą mogli grać w pełną wersję już od 18 listopada, czyli tydzień wcześniej niż ci, którzy poczekają na oficjalny start gry. Oczywiście, te siedem dni nie wliczać się będzie do okresu abonamentowego, więc w praktyce wykupując miesięczny dostęp 16 listopada dostaniemy 37 dni.

Premiera mechowego MMO Perpetuum jeszcze w tym miesiącu - ilustracja #2

Perpetuum określane bywa często jako „EVE Online z mechami”. Akcja toczy się na bogatej w surowce energetyczne i położnej w odległej galaktyce planecie Nia. Jedyną metodą transportu w to miejsce są portale, przez które nie mogą przechodzić ludzie. Dlatego gracze wcielają się w stacjonujących na Ziemi pilotów, którzy na odległość sterują wielkimi robotami znajdującymi się na planecie. Ich zadaniem jest kolonizacja powierzchni i stworzenie sprawie działającego systemu ekonomicznego, a wszystko to w celu dostarczania Ziemi potrzebnej jej energii. W realizacji tego zadania przeszkadzać im będą zarówno pierwotni mieszkańcy planety, jak i agenci wrogich frakcji.

Wzorem EVE Online wszyscy uczestnicy zabawy przebywają na jednym serwerze, dzięki czemu zdarzają się bitwy, w których bierze udział kilka tysięcy robotów. Co ciekawe, cały system ekonomiczny gry oparty jest głównie na działaniach samych graczy. To oni wydobywają potrzebne surowce i zdobywają wiedzę potrzebną do rozpoczęcia produkcji na masową skalę i to ich potrzeby w naturalny sposób kształtują podaż oraz popyt. Oczywiście, gracze o bardziej bojowym nastawieniu mogą zająć się realizacją zleceń polegających na prowadzeniu walk z innymi frakcjami oraz pierwotnymi mieszkańcami planety

Z okazji ujawnienia daty premiery wypuszczono nowy zwiastun ukazujący uroki Perpetuum Online: