Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Perpetuum (PC)
OkładkaPerpetuum (PC)

Perpetuum PC

Perpetuum to rozbudowana gra MMO stworzona przez studio Avatar Creations. W niedalekiej przyszłości ludzkość usiłuje skolonizować odległą planetę Niu za pośrednictwem zdalnie sterowanych robotów i zdobyć znajdujące się tam niezwykle cenne źródło energii.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Perpetuum Premiera PC

premiera światowa

25listopada2010

Gra przestała działać

25stycznia2018

producent: Avatar Creations Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Perpetuum

EVE Online

Anarchy Online

Black Prophecy

Perpetuum to osadzone w realiach science-fiction MMO, które pozwala się wcielić w rolę pilota potężnych robotów. Jest to debiutanckie dzieło węgierskiego studia Avatar Creations.

W niedalekiej przyszłości dziwna anomalia otwiera ludziom wrota do innej galaktyki. Możliwe staje się transportowanie na olbrzymie odległości nowych technologii, energii, informacji oraz obiektów o rozmiarach nieprzekraczających kilku atomów. Ze wszystkich nowych odkryć dokonanych w ten sposób najważniejszym jest przypominająca Ziemię planeta, która nazwana zostaje Nia. Na jej powierzchni znajduje się nowe źródło energii, które znacząco przyspieszyłoby rozwój ludzkości. Niestety, planetę zamieszkuje dziwna rasa mechanicznych istot, które nie mają ochoty dzielić się z przybyszami. Gracze wcielają się w stacjonujących na Ziemi ludzi, którzy na odległość sterują wielkimi robotami znajdującymi się na planecie Nia. Jest to jedyny sposób interakcji z obcym środowiskiem, gdyż portale nie pozwalają na podróż samym ludziom. Naszym zadaniem jest kolonizacja powierzchni i stworzenie sprawnie działającego systemu ekonomicznego, a wszystko to w celu dostarczania Ziemi potrzebnej jej energii. Nie jest to łatwe, gdyż przeszkadzać nam w tym będą zarówno pierwotni mieszkańcy planety, jak i agenci wrogich frakcji.

Nietypową cechą Perpetuum jest fakt, że gracze bawią się na jednym serwerze i dzięki takiemu rozwiązaniu w bitwach często bierze udział kilka tysięcy robotów. System ekonomiczny gry oparty jest głównie na działaniach samych graczy. To oni wydobywają potrzebne surowce i zdobywają wiedzę potrzebną do rozpoczęcia produkcji na masową skalę. Co więcej, możliwe jest tworzenie prototypów, jak również rozbieranie na części cudzych produktów i tym samym poznawanie sekretów ich budowy. Taki system powoduje również, że większość pieniędzy uzyskujemy przez handel z innymi graczami, a potrzeby społeczności w naturalny sposób kształtują podaż i popyt. Oczywiście gracze o bardziej bojowym nastawieniu mogą zająć się realizacją zleceń polegających na prowadzeniu walk z innymi frakcjami oraz pierwotnymi mieszkańcami planety.

Punkty doświadczania gromadzone są automatycznie, nawet gdy nie jesteśmy zalogowani. Co ciekawe, możemy je wydać na rozwój którejkolwiek z przypisanych do naszego konta postaci. Autorzy chwalą się, że Nia to żywy i podlegający dynamicznym przeobrażeniom świat. Działania graczy mają wpływ nie tylko na pozycję obecnych na planecie frakcji, ale również na zmiany kształtu samego terenu, czy też obecności na nim roślinności oraz zabudowań.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Perpetuum: 12+

Perpetuum Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • 700 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7