Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Perpetuum (PC)

Perpetuum PC

Perpetuum to rozbudowana gra MMO stworzona przez studio Avatar Creations. W niedalekiej przyszłości ludzkość usiłuje skolonizować odległą planetę Niu za pośrednictwem zdalnie sterowanych robotów i zdobyć znajdujące się tam niezwykle cenne źródło energii.

RPG

PC Windows
Okładka Perpetuum (PC)

data premiery gry w wersji PC:

25listopada2010

Perpetuum to osadzone w realiach science-fiction MMO, które pozwala się wcielić w rolę pilota potężnych robotów. Jest to debiutanckie dzieło węgierskiego studia Avatar Creations.

W niedalekiej przyszłości dziwna anomalia otwiera ludziom wrota do innej galaktyki. Możliwe staje się transportowanie na olbrzymie odległości nowych technologii, energii, informacji oraz obiektów o rozmiarach nieprzekraczających kilku atomów. Ze wszystkich nowych odkryć dokonanych w ten sposób najważniejszym jest przypominająca Ziemię planeta, która nazwana zostaje Nia. Na jej powierzchni znajduje się nowe źródło energii, które znacząco przyspieszyłoby rozwój ludzkości. Niestety, planetę zamieszkuje dziwna rasa mechanicznych istot, które nie mają ochoty dzielić się z przybyszami. Gracze wcielają się w stacjonujących na Ziemi ludzi, którzy na odległość sterują wielkimi robotami znajdującymi się na planecie Nia. Jest to jedyny sposób interakcji z obcym środowiskiem, gdyż portale nie pozwalają na podróż samym ludziom. Naszym zadaniem jest kolonizacja powierzchni i stworzenie sprawnie działającego systemu ekonomicznego, a wszystko to w celu dostarczania Ziemi potrzebnej jej energii. Nie jest to łatwe, gdyż przeszkadzać nam w tym będą zarówno pierwotni mieszkańcy planety, jak i agenci wrogich frakcji.

Nietypową cechą Perpetuum jest fakt, że gracze bawią się na jednym serwerze i dzięki takiemu rozwiązaniu w bitwach często bierze udział kilka tysięcy robotów. System ekonomiczny gry oparty jest głównie na działaniach samych graczy. To oni wydobywają potrzebne surowce i zdobywają wiedzę potrzebną do rozpoczęcia produkcji na masową skalę. Co więcej, możliwe jest tworzenie prototypów, jak również rozbieranie na części cudzych produktów i tym samym poznawanie sekretów ich budowy. Taki system powoduje również, że większość pieniędzy uzyskujemy przez handel z innymi graczami, a potrzeby społeczności w naturalny sposób kształtują podaż i popyt. Oczywiście gracze o bardziej bojowym nastawieniu mogą zająć się realizacją zleceń polegających na prowadzeniu walk z innymi frakcjami oraz pierwotnymi mieszkańcami planety.

Punkty doświadczania gromadzone są automatycznie, nawet gdy nie jesteśmy zalogowani. Co ciekawe, możemy je wydać na rozwój którejkolwiek z przypisanych do naszego konta postaci. Autorzy chwalą się, że Nia to żywy i podlegający dynamicznym przeobrażeniom świat. Działania graczy mają wpływ nie tylko na pozycję obecnych na planecie frakcji, ale również na zmiany kształtu samego terenu, czy też obecności na nim roślinności oraz zabudowań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Perpetuum

Wymagania wiekowe Perpetuum

12+

Wymagania sprzętowe Perpetuum

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2 GHz, 1.5 GB RAM, 700 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Przegląd gier MMO (14/12/2010)
Przegląd gier MMO (14/12/2010)

wiadomość14 grudnia 2010

Witam serdecznie w kolejnym Przeglądzie MMO. Dzisiaj rzucimy okiem na kilka najciekawszych tytułów, o których opowiadałem wcześniej. Na rynku zadebiutowała niedawno produkcja Perpetuum, a przed kilkoma dniami gracze otrzymali największy chyba do tej pory dodatek do World of Warcraft, czyli Cataclysm.

Video Przegląd MMO - 1.12.2010
Video Przegląd MMO - 1.12.2010

wiadomość1 grudnia 2010

W świecie MMO zapowiada się w niedługim czasie kilka interesujących premier. Przyszły rok to oczywiście Guild Wars 2 i Star Wars: The Old Republic, ale to nie wszystko. W nadchodzących miesiącach szczególnie zadowoleni powinni być zwolennicy darmowego grania, bowiem to w tej grupie tytułów szykuje się cała masa naprawdę wartościowych produkcji .

Premiera mechowego MMO Perpetuum jeszcze w tym miesiącu
Premiera mechowego MMO Perpetuum jeszcze w tym miesiącu

wiadomość11 listopada 2010

Twórcy koncentrującego się na wielkich robotach MMO Perpetuum ogłosili, że prace nad nim zostały już zakończone i pełna wersja gry zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Już wkrótce ruszy otwarta beta Perpetuum - gry MMO z mechami w roli głównej
Już wkrótce ruszy otwarta beta Perpetuum - gry MMO z mechami w roli głównej

wiadomość8 października 2010

Węgierskie studio Avatar Creations ogłosiło datę startu otwartych beta testów Perpetuum, czyli koncentrującej się na wielkich robotach gry z gatunku MMO.