Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2020, 16:08

Premiera gry Marvel’s Avengers opóźniona

Studio Crystal Dynamics ogłosiło obsuwę gry Marvel’s Avengers, podając od razu nową datę premiery. Została ona przesunięta o kilka miesięcy, a przyczyną jest tradycyjnie chęć lepszego dopracowania zawartości.

W grze wcielimy się w postacie znane z komiksów i filmów Marvela. - Premiera gry Marvel’s Avengers opóźniona - wiadomość - 2020-01-14
W grze wcielimy się w postacie znane z komiksów i filmów Marvela.

Nowy rok dopiero się zaczął, a producenci już zapowiadają opóźnienia premier swoich gier. Marvel’s Avengers jest – obok remake’u Final Fantasy VII – jednym z pierwszych dużych tytułów, który zaliczył poślizg. Zgodnie z tym, co studio Crystal Dynamics ujawniło w oficjalnym komunikacie, gra nie wyjdzie 15 maja tego roku, jak pierwotnie zapowiadano, lecz kilka miesięcy później. Nową datę wydania Marvel’s Avengers wyznaczono na 4 września 2020 roku.

Scot Amos i Ron Rosenberg, czyli szefowie studia Crystal Dynamics, przyznają we wpisie na oficjalnej stronie internetowej gry, że decyzja o obsuwie była podyktowana przede wszystkim potrzebą dopięcia na ostatni guzik każdego elementu składowego produkcji i chęcią spełnienia wysokich oczekiwań graczy. A jako że Marvel’s Avengers zaoferuje nie tylko całkiem długą kampanię fabularną, która ma wystarczyć na 10-12 do nawet 30 godzin, ale także rozbudowany tryb kooperacji dla maksymalnie czterech użytkowników, to wytłumaczenie twórców wydaje się uzasadnione. Tym bardziej że wydawca, firma Square Enix, planuje długotrwały rozwój produkcji po jej debiucie, ponieważ ma ona funkcjonować w modelu gry-usługi. W tego typu tytułach niewątpliwie istotny jest bardzo dobry start, więc studiom Crystal Dynamics i Eidos Montreal z pewnością zależy na odpowiednim przygotowaniu się na premierę i pozytywny rozgłos wśród społeczności graczy.

Na koniec przypominamy, że Marvel’s Avengers zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra ma być dostępna w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych.