Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2020, 16:41

autor: "Vergil"

Ile czasu spędziłeś na PlayStation w 2019? Podsumuj swój rok z Sony

Posiadacze PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vity mogą zobaczyć swoje podsumowania minionego roku. Firma Sony Interactive Entertainment pozwala sprawdzić między innymi liczbę godzin spędzonych przy konsoli, a także przekonać się, przy grach z którego gatunku bawiliśmy się najdłużej.

Firma Sony Interactive Entertainment udostępniła posiadaczom konsol PlayStation (a dokładnie – PS3, PS4 i PS Vity) rozbudowane podsumowanie minionych dwunastu miesięcy. Co ciekawe, w oparciu o pozyskane dane każdy może zdobyć specjalny tytuł, który uprawnia go do odbioru nagród w postaci dynamicznego motywu oraz jednego z siedmiu tematycznych awatarów odzwierciedlających jego osiągnięcia.

  1. PlayStation 2019 Wrap-Up, czyli podsumowanie 2019 roku
Sony pozwala graczom podsumować swój rok 2019. - Ile czasu spędziłeś na PlayStation w 2019? Podsumuj swój rok z Sony - wiadomość - 2020-01-14
Sony pozwala graczom podsumować swój rok 2019.

Nim przejdziemy do omówienia tytułów, przyjrzyjmy się z bliska owemu podsumowaniu. Na pierwszym miejscu znalazła się lista trzech produkcji, którym w 2019 roku poświęciliśmy najwięcej czasu, a także licznik wszystkich ogranych przez nas pozycji. Dalej możemy przekonać się o tym, jaki gatunek gier wideo był naszym ulubionym, natomiast nieco niżej czeka na nas licznik wszystkich godzin spędzonych przy konsoli, z wyszczególnieniem czasu spędzonego na samotnej zabawie, w trybie multiplayer, z goglami PlayStation VR na głowie oraz najdłuższego „posiedzenia”. Warto zaznaczyć, że dane dotyczące czasu spędzonego przy konsoli należy traktować z dużym przymrużeniem oka – niektórym graczom wyświetlają się bowiem wyniki mniej lub bardziej „oderwane od rzeczywistości”. Dla wielu osób, a zwłaszcza łowców trofeów, smakowitym kąskiem będzie kolejna pozycja, czyli licznik „pucharów” zdobytych w 2019 roku. Podsumowanie wieńczy natomiast liczba gier pobranych z PlayStation Plus i gra, w której trybie multiplayer spędziliśmy najwięcej godzin.

Co zaś tyczy się wspomnianych na wstępie tytułów – ich lista prezentuje się następująco:

  1. Action Hero – czeka na graczy, którzy najczęściej ogrywali przygodowe gry akcji;
  2. Legendary Warrior – otrzymają go osoby, które najczęściej bawią się w bijatykach;
  3. Master Explorer – przygotowany z myślą o fanach platformówek;
  4. Master Strategist – dla tych, którzy najlepiej czują się w grach strategicznych;
  5. Speed Demon – zdobędą go zagorzali miłośnicy gier wyścigowych;
  6. Sports Phenom – dla fanów wszelkiej maści gier sportowych;
  7. Marksman – czeka na tych z Was, którzy w 2019 roku „zjedli zęby” na strzelankach.
Trofea stały się nieodłącznym elementem grania na PlayStation. - Ile czasu spędziłeś na PlayStation w 2019? Podsumuj swój rok z Sony - wiadomość - 2020-01-14
Trofea stały się nieodłącznym elementem grania na PlayStation.

Należy zaznaczyć, że poprawne wyniki w podsumowaniu otrzymają gracze, którzy pomiędzy 1 stycznia a 10 grudnia 2019 spędzili na PlayStation minimum dziesięć godzin. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że chcąc, by prezentowane w nim informacje pokrywały się z rzeczywistością, należało w ustawieniach konsoli zezwolić na „pozyskiwanie dodatkowych danych” przez firmę Sony Interactive Entertainment.

  1. PlayStation – oficjalna strona internetowa