Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2012, 08:13

autor: Aver

Premiera gry Darksiders II w Polsce

Dzisiaj na rodzimym rynku debiutują przygody Śmierci w grze Darksiders II studia Vigil Games. Dystrybutorem tytułu jest firma Cenega Poland, która zadbała o jego lokalizację i sprowadzenie do Polski wydań specjalnych.

Śmierć żyje. I w opinii naszego recenzenta nieźle grzmoci wrogów w grze Darksiders II autorstwa studia Vigil Games. Tydzień po debiucie w Stanach Zjednoczonych, tytuł ma dziś swoją premierę w Europie w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Premiera gry Darksiders II w Polsce - ilustracja #1
Śmierć ma na ciebie oko…

O wydanie gry na trzech platformach w polskiej wersji językowej zadbała firma Cenega Poland. Gra dostępna jest w polskich sklepach w dwóch wersjach – premierowej limitowanej (zawierającej kod na DLC Grobowiec Argula) oraz kolekcjonerskiej. Po wyczerpaniu pierwszego nakładu podstawowa edycja specjalna zostanie zastąpiona przez wydanie standardowe. Argumentem za zakupem kolekcjonerki Darksiders II może być fakt, że w Stanach Zjednoczonych została ona wykupiona jeszcze przed premierą tytułu.

Sugerowana cena Darksiders II wynosi 119,90 zł na PC (199,90 zł za edycję kolekcjonerską) oraz 239,90 zł na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 (kolekcjonerska za 329 zł). W Sklepie GRY-OnLine grę można kupić nawet o 30 zł taniej.

Pecetowi gracze być może powinni jednak poczekać trochę czasu z zakupem, przynajmniej do czasu pojawienia się łatki naprawiającej kilka elementarnych błędów. Jak pisaliśmy wczoraj, studio Vigil Games przepraszało fanów za słabą jakość konwersji na komputery stacjonarne.

Niedoskonałość pecetowej wersji tytułu nie zmienia faktu, że druga odsłona apokaliptycznego slashera w oprawie graficznej Joe Madureiry, która tym razem skupia się na poczynaniach Śmierci, jest bardzo dobrym produktem. Średnia ocen w serwisie Game Rankings wynosi 85 procent. Wynik dotyczy wszystkich trzech platform, na jakie ukazała się gra. W późniejszym terminie pojawi się wersja na konsolę Wii U.

W Darksiders II wracamy do świata pogrążonego w konflikcie, opanowanego przez demoniczne hordy. O jego wywołanie oskarżany jest Wojna, jeden z Czterech Jeźdźców Apokalipcy i bohater pierwszej części serii. Tym razem wcielamy się w pełną ironii Śmierć, który pragnie dowieść niewinności brata i oczyścić jego dobre imię. Sposobem, aby tego dokonać, jest sięgnięcie po kosy i wyruszenie na krwawą wendettę łączącą elementy gier z serii God of War, Zelda, Devil May Cry i Diablo.