Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2020, 17:20

Premiera Cattle and Crops - konkurencji dla Farming Simulator

Dzisiaj, po ponad dwóch latach tkwienia we wczesnym dostępie, oficjalnie zadebiutowała gra rolnicza Professional Farmer: Cattle and Crops. Produkcja stawia na realizm oraz dokładną symulację uprawy roślin i na razie dostępna jest wyłącznie na pecetach.

Dzisiaj na komputerach osobistych oficjalnie zadebiutowała gra rolnicza od studia Masterbrain Bytes - Professional Farmer: Cattle and Crops (wcześniej znana po prostu jako Cattle and Crops). Warto przypomnieć, że produkcja ta pojawiła się już w 2018 roku we wczesnym dostępie, a została ufundowana rok wcześniej w ramach kampanii w serwisie Kickstarter. Na razie wszystko wskazuje na to, że Cattle and Crops znajdzie sobie miejsce wśród fanów takiej formy wirtualnej rozrywki, a Farming Simulator może mieć nowego konkurenta na rynku.

Twórcy postawili na bardzo realistyczną rozgrywkę, starając się wiernie oddać zachowanie maszyn poprzez zaawansowany system fizyki, a także dbając o dokładną symulację uprawy roślin (wymuszając zwracanie uwagi na rzeczy takie jak typ gleby czy wilgotność). Gracze mogą również rozwijać swoją farmę np. poprzez zatrudnianie pracowników, którzy będą w stanie wykonać część czynności za nas. Dla miłośników mniej realistycznej rozgrywki przygotowano kilka poziomów trudności, dzięki czemu każdy może dopasować formę zabawy pod siebie. Dodatkowo gra będzie w pełni wspierać społeczność moderską – użytkownicy dostaną możliwość tworzenia oraz udostępniania m.in. własnych map oraz maszyn rolniczych.

Professional Farmer: Cattle and Crops na razie dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych (również w języku polskim). Twórcy stwierdzili, że premiera gry to przysłowiowe „zasianie ziarna” i mają nadzieję, iż dzięki przyszłym aktualizacjom produkcja „wyrośnie” na jeden z najlepszych symulatorów rolniczych dostępnych na rynku. Póki co tytuł ten zbiera dobre oceny od graczy.