Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Professional Farmer: Cattle and Crops (PC)
OkładkaProfessional Farmer: Cattle and Crops (PC)

Professional Farmer: Cattle and Crops PC

Cattle and Crops

Symulator farmy opracowany przez niemieckie studio Masterbrain Bytes. Fundamentem Cattle and Crops jest prowadzenie gospodarstwa, co wymaga umiejętności działania na wielu płaszczyznach - zasiewania i użyźniania gleby, hodowania zwierząt czy prowadzenia maszyn rolniczych.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | crowdfunding | maszyny i urządzenia

Professional Farmer: Cattle and Crops Premiera PC

wczesny dostęp

13lutego2018

15października2020

Steam

15października2020

producent: Masterbrain Bytes wydawca: Toplitz Productions Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Professional Farmer: Cattle and Crops

Farming Simulator 17

Farmer's Dynasty

Pure Farming 2018

Cattle and Crops to symulator farmy stworzony przez niemieckie studio Masterbrain Bytes, które zebrało środki na produkcję podczas akcji na Kickstarterze. W odróżnieniu od innych tego typu gier jest to bardzo rozbudowana pozycja, zapewniająca mnóstwo możliwości w wielu elementach.

Mechanika

W Cattle and Crops chodzi oczywiście o prowadzenie gospodarstwa, ale nie sprowadza się to jedynie do zasiewania gleby i zbierania plonów. By sprawnie radzić sobie w świecie gry, należy opanować poszczególne pojazdy i maszyny, będące odpowiednikami prawdziwych produktów od takich firm jak: Claas, Dammann, Horsch, Hawe, Stapel czy Mercedes-Benz. Model jazdy został starannie dopracowany – na prowadzenie wpływa chociażby rodzaj gleby po jakiej się poruszamy, a wrażenia potęgują szczegóły pokroju realistycznego udźwiękowienia czy możliwości ustawiania lusterek.

Pracy na dużym gospodarstwie jest mnóstwo, więc warto zatrudnić ludzi do pomocy. Robotnikom można przydzielać rozmaite zadania – od transportowania owoców, przez użyźnianie gleby, aż po zajmowanie się zwierzętami. Dodatkowo z czasem zdobywają oni doświadczenie wpływające na efektywność ich działania.

Zwierzęta gospodarskie to kolejny element układanki. Jeżeli zdecydujemy się na ich hodowlę, należy zatroszczyć się przede wszystkim o odpowiednie pożywienie. Ponadto musimy im czyścic zagrody i zapobiegać chorobom.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze realistyczny system pogodowy: długa susza zmusza nas do doprowadzenia wody na pole, gdyż w innym przypadku uprawy zmarnieją. Z kolei ciągłe deszcze znacznie utrudniają prowadzenie pojazdów, ponieważ podłoże zamienia się w błoto.

Co ciekawe, deweloperzy z Masterbrain Bytes chcieli, by Cattle and Crops było grą nie tylko dla weteranów gatunku, więc jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z symulatorami farmy, to możecie znacznie ułatwić sobie zabawę, wyłączając w opcjach wpływ pogody na rozgrywkę, zmieniając realistyczną fizykę na system wybaczający błędy itd.

Tryby gry

Ekipa Masterbrain Bytes przyszykowała trzy główne formy zabawy. Podstawowym jest kampania fabularna, w której musimy po prostu wieść życie rolnika, rozwijając naszą farmę. Sandbox Mode pozwala na rozgrywkę bez żadnych ograniczeń (brak specjalizacji postaci, punktów doświadczenia itd.). Ponadto w Cattle and Crops dostępny jest multiplayer. Możemy w nim prosić innych graczy o pomoc w prowadzeniu gospodarstwa lub sami pomagać znajomym.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Professional Farmer: Cattle and Crops cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Professional Farmer: Cattle and Crops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Professional Farmer: Cattle and Crops Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon RX 550 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit