Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Professional Farmer: Cattle and Crops (PC)

Professional Farmer: Cattle and Crops PC

Cattle and Crops

Symulator farmy opracowany przez niemieckie studio Masterbrain Bytes. Fundamentem Cattle and Crops jest prowadzenie gospodarstwa, co wymaga umiejętności działania na wielu płaszczyznach - zasiewania i użyźniania gleby, hodowania zwierząt czy prowadzenia maszyn rolniczych.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | crowdfunding | maszyny i urządzenia | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Professional Farmer: Cattle and Crops (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

13lutego2018

wczesny dostęp

15października2020

15października2020

Steam

Cattle and Crops to symulator farmy stworzony przez niemieckie studio Masterbrain Bytes, które zebrało środki na produkcję podczas akcji na Kickstarterze. W odróżnieniu od innych tego typu gier jest to bardzo rozbudowana pozycja, zapewniająca mnóstwo możliwości w wielu elementach.

Mechanika

W Cattle and Crops chodzi oczywiście o prowadzenie gospodarstwa, ale nie sprowadza się to jedynie do zasiewania gleby i zbierania plonów. By sprawnie radzić sobie w świecie gry, należy opanować poszczególne pojazdy i maszyny, będące odpowiednikami prawdziwych produktów od takich firm jak: Claas, Dammann, Horsch, Hawe, Stapel czy Mercedes-Benz. Model jazdy został starannie dopracowany – na prowadzenie wpływa chociażby rodzaj gleby po jakiej się poruszamy, a wrażenia potęgują szczegóły pokroju realistycznego udźwiękowienia czy możliwości ustawiania lusterek.

Pracy na dużym gospodarstwie jest mnóstwo, więc warto zatrudnić ludzi do pomocy. Robotnikom można przydzielać rozmaite zadania – od transportowania owoców, przez użyźnianie gleby, aż po zajmowanie się zwierzętami. Dodatkowo z czasem zdobywają oni doświadczenie wpływające na efektywność ich działania.

Zwierzęta gospodarskie to kolejny element układanki. Jeżeli zdecydujemy się na ich hodowlę, należy zatroszczyć się przede wszystkim o odpowiednie pożywienie. Ponadto musimy im czyścic zagrody i zapobiegać chorobom.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze realistyczny system pogodowy: długa susza zmusza nas do doprowadzenia wody na pole, gdyż w innym przypadku uprawy zmarnieją. Z kolei ciągłe deszcze znacznie utrudniają prowadzenie pojazdów, ponieważ podłoże zamienia się w błoto.

Co ciekawe, deweloperzy z Masterbrain Bytes chcieli, by Cattle and Crops było grą nie tylko dla weteranów gatunku, więc jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z symulatorami farmy, to możecie znacznie ułatwić sobie zabawę, wyłączając w opcjach wpływ pogody na rozgrywkę, zmieniając realistyczną fizykę na system wybaczający błędy itd.

Tryby gry

Ekipa Masterbrain Bytes przyszykowała trzy główne formy zabawy. Podstawowym jest kampania fabularna, w której musimy po prostu wieść życie rolnika, rozwijając naszą farmę. Sandbox Mode pozwala na rozgrywkę bez żadnych ograniczeń (brak specjalizacji postaci, punktów doświadczenia itd.). Ponadto w Cattle and Crops dostępny jest multiplayer. Możemy w nim prosić innych graczy o pomoc w prowadzeniu gospodarstwa lub sami pomagać znajomym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,99 PLN

Gry podobne do Professional Farmer: Cattle and Crops

Klasyfikacja PEGI Professional Farmer: Cattle and Crops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Professional Farmer: Cattle and Crops

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon RX 550 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Cattle and Crops - konkurent Farming Simulator zbiera dobre opinie
Cattle and Crops - konkurent Farming Simulator zbiera dobre opinie

wiadomość19 października 2020

Wydana w zeszłym tygodniu gra Professional Farmer: Cattle and Crops spotkała się z ciepłym przyjęciem. Gracze chwalą realizm i świeże rozwiązania, choć narzekają na małą liczbę maszyn.

Premiera Cattle and Crops - konkurencji dla Farming Simulator
Premiera Cattle and Crops - konkurencji dla Farming Simulator

wiadomość15 października 2020

Dzisiaj, po ponad dwóch latach tkwienia we wczesnym dostępie, oficjalnie zadebiutowała gra rolnicza Professional Farmer: Cattle and Crops. Produkcja stawia na realizm oraz dokładną symulację uprawy roślin i na razie dostępna jest wyłącznie na pecetach.

Cattle and Crops - nowy symulator rolniczy zadebiutował w Steam Early Access
Cattle and Crops - nowy symulator rolniczy zadebiutował w Steam Early Access

wiadomość13 lutego 2018

Dzisiaj we wczesnym dostępie zadebiutowała gra Cattle and Crops, czyli symulator rolniczy studia Masterbrain Bytes, który został zaprojektowany z myślą o wysokim poziomie realizmu.