Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2020, 13:55

Cattle and Crops - konkurent Farming Simulator zbiera dobre opinie

Wydana w zeszłym tygodniu gra Professional Farmer: Cattle and Crops spotkała się z ciepłym przyjęciem. Gracze chwalą realizm i świeże rozwiązania, choć narzekają na małą liczbę maszyn.

W ubiegły czwartek na rynku zadebiutowała pełna wersja Professional Farmer: Cattle and Crops, czyli symulator farmy opracowany przez niemieckie studio Masterbrain Bytes. Od premiery minęło już wystarczająco dużo czasu, aby pokusić się o sprawdzenie, czy projekt spełnił pokładane w nim nadzieje.

Odbiór gry jest na razie dobry. Na Steamie 78% ocen wystawionych w ciągu ostatnich 30 dni jest pozytywnych. W przypadku całej historii produkcji jest to 71%, więc widać wyraźnie, że pełne wydanie zostało ciepło przyjęte. Poniżej przytaczamy przykładowe recenzje:

Przykładowe recenzje Cattle and Crops

Dużo grałem w serię Farming Simulator. Gra Cattle and Crops ma szereg dobrych elementów, podczas gdy inne wymagają jeszcze poprawek. Plusem jest system deformacji ziemi, ale przydałoby się więcej narzędzi wykorzystujących tę mechanikę. Mam nadzieję, że produkcja otrzyma modyfikacje od fanów.

Obecnie Cattle and Crops ma wysoki poziom detali i potencjał, aby stać się jednym z moich ulubionych symulatorów.

Rusty Gamer

Jak na wersję v1 trochę mało maszyn, licencji i upraw, ale w porównaniu do EA dużo się zmieniło na lepsze np grafika, pracownicy, poprawa wielu mniejszych błędów. Jeżeli projekt będzie rozwijany to będzie dużą konkurencją na rynku, z którą trzeba się będzie liczyć (pisownia oryginalna).

grzybex5

Ta gra naprawdę zasługuje na miano symulacji. Śledziłem jej rozwój od wielu lat i to co udało się osiągnąć autorom jest niesamowite. Realistyczna grafika połączona została z wielkim realizmem, pozwalającym bawić się każdym aspektem rolnictwa.

Nawet kompletny amator stanie się ekspertem współczesnej uprawy roli. Zadbano nawet o takie detale, jak konieczność przewrócenia po pewnym czasie bali z sianem, aby umożliwić wyschnięcie z drugiej strony.

DannyA4

Wersja 1.0 przynosi wiele ulepszeń grafiki i optymalizacji. Gra ma prawdziwą głębię i oferuje dużo możliwości. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych produkcji musimy brać pod uwagę typ gleby, dbać o nawożenie i właściwe zasiewanie upraw.

To, czego grze brakuje, to większego wyboru map i maszyn. Fundamenty są jednak solidne i warto było czekać na premierę. Liczę teraz na mody i tryb multiplayer.

andy_licha

Dla równowagi warto przytoczyć również negatywne recenzje graczy:

Nie poleciłbym gry osobom, które oczekują kompletnego i dopracowanego produktu. Cattle and Crops ma potencjał, ale wciąż sprawia wrażenie produkcji z wczesnego dostępu. Tytuł nie był gotowy, aby opatrzyć go numerem 1.0.

Felix

Wybór maszyn jest ubogi, optymalizacja to dno, a obiecywane innowacje nie są w pełni zrealizowane. Opuszczenie wczesnego dostępu w takim stanie to pomyłka.

Domikator

Warto dodać, że premiera pełnego wydania pozytywnie wpłynęła również na popularność gry. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w Professional Farmer: Cattle and Crops na Steamie bawiło się 1276 osób jednocześnie. Gdy produkcja była we wczesnym dostępie rekordy dniowe w tym roku nigdy nie przekroczyły 100 graczy. Warto dodać, że te liczby nie obejmują wszystkich posiadaczy tytuły, gdyż sprzedawany jest on również w serwisie GOG.com.

Przypomnijmy, że pełna wersja Professional Farmer: Cattle and Crops ukazała się 18 października tego roku. Wcześniej przez dwa lata produkcja sprzedawana była we wczesnym dostępie. Gra dostępna jest wyłącznie na PC.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Professional Farmer: Cattle and Crops - karta gry w serwisie Steam