Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2020, 14:20

autor: AlexB

Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem

Od przeszło dwóch lat powstaje modyfikacja Fallout: Miami, która pozwoli odwiedzić słynne Miami Beach na Florydzie w wersji postapokaliptycznej w grze Fallout 4. Ostatnio jej twórcy pochwalili się postępami prac nad projektem.

W SKRÓCIE
  1. Twórcy modyfikacji Fallout: Miami do gry Fallout 4 opublikowali film, w którym podsumowują ostatnie miesiące pracy.
  2. Zaprezentowali oni liczne grafiki koncepcyjne, ukazujące między innymi część frakcji, które znajdą się w projekcie, nowe modele roślin czy jeden z utworów ze ścieżki muzycznej.
  3. Jak na razie nie wiadomo, kiedy modyfikacja będzie miała swoją premierę.

Jak powszechnie wiadomo, akcja Fallout 4 rozgrywa się w Bostonie i okolicach. Rejony tego amerykańskiego miasta mogą się jednak w końcu znudzić, zwłaszcza jeśli ktoś spędził w tej produkcji masę godzin. Na szczęście z pomocą przychodzi społeczność, która jak przystało na RPG-a od firmy Bethesda, jest bardzo aktywna i kreatywna. Jej częścią jest całkiem spora międzynarodowa grupa deweloperska, która od przeszło dwóch lat pracuje na projektem Fallout: Miami.

O Fallout: Miami po raz pierwszy pisaliśmy w 2018 roku. Jak sam tytuł wskazuje, modyfikacja pozwoli na odwiedzenie południowej części Miami Beach na Florydzie i ujrzenie, jak funkcjonuje tam społeczeństwo kilkaset lat po wojnie atomowej. To jednak nie wszystko. Jej twórcy zaoferują nowe zadania, muzykę, modele i wiele więcej. Nie da się zatem ukryć, że jest to projekt niezwykle ambitny i nic dziwnego, że prace nad nim trwają już tak długo. Na szczęście, posuwają się one bez większych zakłóceń, nawet w obliczu panującej na świecie sytuacji epidemiologicznej. Ostatnio w sieci pojawił się materiał filmowy, zawierający mały rzut oka na postępy poczynione w ostatnich miesiącach. Możecie go obejrzeć poniżej.

Najnowszy film opublikowany przez twórców Fallout: Miami rozpoczyna się od krótkiej prezentacji nowego utworów skomponowanego specjalnie na potrzeby modyfikacji przez Garretta Beelowa. Będzie on przygrywał podczas eksploracji pozostałości dzielnicy Bayshore.

W dalszej części seansu otrzymujemy mały rzut oka na część frakcji, z którymi spotkamy się w trakcie zabawy w modzie. Mowa tu o tajemniczej, niesławnej grupie noszącej maski z kokosów; niewolnikach z Sunshine Cove rezydujących w Sunshine Hotel & Casino, na których czele stoi niejaki Gabriel Goodman; a także niebezpiecznych tzw. Rovers, którzy mieszkają w okolicach mola i restauracji na statku pirackim. Poniżej możecie zobaczyć grafiki koncepcyjne prezentujące te gangi (za część z nich odpowiedzialna jest polska artystka Oliwia Białek).

Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #1
Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #2
Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #3
Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #4
Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #5

Prócz tego w przedstawionym przez twórców materiale mamy pokaz znaków mających pojawić się w centrum miasta i nowych modeli roślin, screen obrazujący wnętrze Cuban Liberation Museum, a także rysunek, na którym możemy zobaczyć projekt stacji benzynowej. Oto one:

Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #6
Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #7
Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #8
Nowe wideo o Fallout: Miami pokazuje postęp prac nad modem - ilustracja #9

Rzecz jasna to zaledwie część tego, co udało się przygotować twórcom Fallout: Miami w mijających tygodniach. Zaznaczyli oni jednak, że chcą pokazywać jedynie rzeczy, których kształt na obecnym etapie prac jest możliwie najbardziej zbliżony do tego, co pojawi się w finalnej wersji modyfikacji. Takie podejście daje im komfort spokojnego przygotowywania i zmieniania różnych elementów bez konieczności tłumaczenia się później, dlaczego ostatecznie wyglądają one inaczej.

Jak na razie w planach jest wydanie Fallout: Miami jedynie do pecetowej wersji Fallout 4. Stanie się to w bliżej nieokreślonej przyszłości. Twórcy zaznaczają jednak, że niektóre rzeczy z projektu mogą zostać wydane na Xboksie One jako samodzielne mody.

  1. Oficjalna strona modyfikacji Fallout: Miami
  2. Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy
  3. Fallout 4 - poradnik do gry