Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 listopada 2020, 13:22

autor: qjin

Predator 5 w produkcji - znamy reżysera i scenarzystę

Predator powróci. Wytwórnia 20th Century Studios planuje piątą część kultowej serii science fiction, za której kamerą stanie reżyser Cloverfield Lane 10. Znamy również scenarzystę.

Serwis Deadline poinformował, że należąca do Disneya wytwórnia filmowa 20th Century Studios szykuje się do wyprodukowania kolejnej, piątej już odsłony serii Predator, której początek datuje się na 1987 roku. Wtedy zadebiutował pierwszy film z cyklu z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. W sumie doczekaliśmy się czterech produkcji (nie licząc cyklu Obcy kontra Predator) o często nie najlepszej jakości, a ostatnia ukazała się ledwie dwa lata temu i zebrała kiepskie recenzje (vide Rotten Tomatoes i Metacritic). Mimo to 20th Century Studios chce dać kolejną szansę Predatorowi. Nowy film zostanie nakręcony przez Dana Trachtenberga, reżysera Cloverfield Lane 10 i popularnego ostatnio serialu superbohaterskiego The Boys od Amazona.

Predator 5 w produkcji - znamy reżysera i scenarzystę - ilustracja #1
Akcja Predatora 5 miałaby rozgrywać się w przeszłości, odcinając się zupełnie od fabuły poprzedniej, niezbyt udanej części.

Poznaliśmy również nazwisko scenarzysty Predatora 5. Napisze go Patrick Aison, który pracował wcześniej przy takich serialach, jak Kingdom, Wayward Pines i Jack Ryan. Według serwisu Deadline historia nie będzie nawiązywać do ostatniej części serii. Oficjalnie zarys fabuły jest trzymany w ścisłej tajemnicy, ale według niepotwierdzonych doniesień możemy mieć do czynienia z restartem cyklu powstającym pod nazwą roboczą Skulls, w którym poznamy losy „kobiety z plemienia Komanczów, która sprzeciwia się wszelkim normom płciowym i tradycjom, by stać się prawdziwym wojownikiem”. Akcja miałaby rozgrywać się przed podbojem terenów rdzennych Amerykanów przez osadników.

Jednym z producentów nowego filmu o kosmicznym łowcy będzie John Davis, który miał swój wkład również w poprzednie części serii, włącznie z oryginałem z 1987 roku. Data premiery Predatora 5 nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się, że nie nastąpi ona prędko.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.