Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2013, 11:22

autor: moir

Powstanie sequel The Longest Journey? Wszystko zależy od powodzenia Kickstartera Dreamfall: Chapters

Przedstawiciele studia Red Thread Games, złożonego z twórców serii The Longest Journey, poinformowali, że jeśli do końca prowadzonej przez nich zbiórki w serwisie Kickstarter uda się zebrać 2 miliony dolarów, to powstanie kontynuacja przygód April Ryan - The Longest Journey Home.

O tym czy dane nam będzie zobaczyć zwieńczenie przygód April zadecyduje Kickstarter. - Powstanie sequel The Longest Journey? Wszystko zależy od powodzenia Kickstartera Dreamfall: Chapters - wiadomość - 2013-03-04
O tym czy dane nam będzie zobaczyć zwieńczenie przygód April zadecyduje Kickstarter.

Jak informowaliśmy ostatnio, Kickstarter Dreamfall: Chapters odniósł wielki sukces. Twórcy uzyskali niezbędne minimum (850 tysięcy dolarów) zaledwie w ciągu tygodnia. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, zbiórka nie została przerwana i trwa nadal, aż do jej zakończenia 10 marca. Przedstawiciele studia Red Thread Games zapowiedzieli, że jeśli uda im się osiągnąć próg 2 milionów dolarów, to gracze otrzymają nie jeden, lecz aż dwa tytuły z serii The Longest Journey.

Obecnie na koncie twórców znajduje się prawie 1 milion 200 tysięcy dolarów, zaś do końca akcji pozostało 6 dni. Jeśli plan studia się powiedzie, obok Dreamfall: Chapters wydany zostanie także sequel The Longest Journey, stanowiący zwieńczenie przygód April Ryan. Gra zatytułowana The Longest Journey Home będzie utrzymaną w klasycznej konwencji 2D przygodówką point & click. Fabularnie produkcja ma wypełnić 10-letnią pustkę występującą pomiędzy The Longest Journey a Dreamfall: The Longest Journey. Jak zapewniają twórcy, tytuł, oprócz PC, ma być dostępny również na smartfonach i tabletach. Przebieg zbiórki prowadzonej przez Read Thread Games możemy śledzić pod tym adresem.

Ragnar Tornquist, jeden z twórców serii The Longest Journey, podczas rozmowy z serwisem GameSpot zdradził, dlaczego zdecydowano się na rozwiązanie zakładające wydanie dwóch odrębnych tytułów:

Odpowiedź jest prosta: są to dwie zupełnie odrębne historie, różniące się od siebie zarówno klimatem, brzmieniem, jak i tematem. Cykl Dreamfall dotyczy przede wszystkim Zoe i jest trójwymiarową przygodówką, w której kontrolujemy bohaterkę w sposób bezpośredni. Natomiast gry The Longest Journey opowiadają tylko i wyłącznie o April Ryan, jednocześnie będąc klasycznymi produkcjami point & click w 2D. Zależało nam, żeby zachować różnice i odczucia towarzyszące tym dwóm cyklom.

Jeśli cała akcja się powiedzie, będzie to niewątpliwie wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów serii i wielbicieli April. Na zebranie brakujących 800 tysięcy dolarów został niespełna tydzień, lecz studio Red Thread Games już raz udowodniło, że jest w stanie dokonać podobnego wyczynu.