Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2020, 17:27

autor: "Vergil"

Powstaje Test Drive Unlimited 3 – mamy kolejne potwierdzenie

Test Drive Unlimited 3 powstaje pod skrzydłami firmy Nacon, która w 2016 roku (jeszcze jako Bigben Interactive) przejęła prawa do tej marki. Produkcja jest zapowiadana jako największy projekt owego wydawcy, a zarazem studia, które nad nią pracuje.

W SKRÓCIE:
  1. trzecią część serii Test Drive Unlimited tworzy studio Kylotonn, czyli autorzy ostatnich odsłon cyklu WRC, a także m.in. gier spod szyldu TT Isle of Man;
  2. produkcja jest zapowiadana jako największy z dotychczasowych projektów jej wydawcy, czyli firmy Nacon (wcześniej znanej jako Bigben Interactive).

W grudniu 2016 roku informowaliśmy Was o tym, że firma Bigben Interactive, obecnie znana jako Nacon, planuje wskrzesić markę Test Drive. W wywiadzie udzielonym redakcji serwisu VentureBeat reprezentujący ją Benoit Clerc zdradził, że opracowanie trzeciej części podserii Test Drive Unlimited przypadło w udziale zespołowi Kylotonn. Co więcej, jego zdaniem jest to największy z dotychczasowych projektów firmy.

Jak powiedział, omawiając to, czym aktualnie zajmują się studia należące do firm przejętych przez Nacon w latach 2018-2019:

Pierwszą firmą jest KT Racing, Kylotonn. Jej siedziby mieszczą się w Paryżu i Lyonie. Specjalizuje się w wyścigach. Tworzy off-roadowe wyścigi z serii WRC, a także wyścigi motocykli spod szyldu TT Isle of Man. Obecnie pracuje nad naszym największym jak dotąd projektem, którym jest następna gra z serii Test Drive Unlimited.

Niestety na tym kończą się konkrety ujawnione przez Clerca. Niemniej można gdybać, że zapewnienia o rekordowych (jak na standardy firmy Nacon) rozmiarach tego projektu prawdopodobnie odnoszą się do otwartego świata. I chyba nie ma w tym nic dziwnego – wszak cóż to byłby za Test Drive Unlimited 3 (o ile taki tytuł będzie nosić ta produkcja) bez dużej mapy do eksploracji?

Nad Test Drive Unlimited 3 czuwają weterani gatunku gier wyścigowych z firmy Kylotonn. - Powstaje Test Drive Unlimited 3 – mamy kolejne potwierdzenie - wiadomość - 2020-03-03
Nad Test Drive Unlimited 3 czuwają weterani gatunku gier wyścigowych z firmy Kylotonn.

Choć od premiery gry Test Drive Unlimited 2 minęło już ponad dziewięć lat, marka wciąż może działać na wyobraźnię wielu miłośników motoryzacji. Czas pokaże, czy zapoczątkowany w 2006 roku cykl zdoła narodzić się na nowo i nawiązać realną walkę z serią Forza Horizon, która obecnie święci triumfy na poletku gier wyścigowych z otwartym światem. Co prawda pewne obawy może rodzić fakt, że w portfolio ekipy Kylotonn jak dotąd nie znajdziemy prawdziwego bestsellera, jednak potwierdzi je bądź rozwieje dopiero oficjalna zapowiedź omawianej gry, która nastąpi... no właśnie – wciąż nie wiadomo kiedy. Jako że Nacon wyraźnie się nie spieszy, fanom marki nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Kylotonn