Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 marca 2020, 18:04

Kolejny teaser 4. sezonu Stranger Things

Netflix opublikował kolejny krótki zwiastun czwartego sezonu Stranger Things. Tym razem nie zawiera on żadnych fragmentów serialu, ale pozwala zajrzeć za kulisy jego produkcji i zobaczyć aktorów przygotowujących się do czytania scenariusza.

Netflix przygotował i opublikował nowy zwiastun czwartego sezonu Stranger Things (poprzedni mieliśmy okazję zobaczyć dwa tygodnie temu). Fani liczący na urywki nowych scen oraz podgląd wcześniej niewidzianych lokacji, które zadebiutują w serialu, mogą się zawieść. Klip pozwala jednak zajrzeć za kulisy powstawania produkcji i przyjrzeć się aktorom, przygotowującym się do tzw. table reading, a więc wspólnego czytania scenariusza. To częsta praktyka w przemyśle filmowym, umożliwiająca odtwórcom ról zapoznanie się ze skryptem i interakcje z innymi aktorami. Filmowcy natomiast mogą przekonać się między innymi, czy przygotowane przez nich linie dialogowe brzmią naturalnie.

Przypomnijmy, że zdjęcia do kolejnego sezonu Stranger Things ruszyły w styczniu tego roku i według planów mają potrwać do sierpnia. Większość scen zostanie nakręcona w Atlancie oraz okolicach miasta. Dokładna data premiery nowych odcinków nie jest jeszcze znana, ale raczej nie należy spodziewać się ich w tym roku (ze względu na późny miesiąc zakończenia zdjęć oraz zabierającą sporo czasu postprodukcję, w tym przygotowanie kosztownych efektów specjalnych).

Serial Stranger Things zadebiutował pierwotnie w 2016 roku na platformie Netflix. Od tamtej pory ukazały się łącznie trzy sezony. Najnowszy z nich pobił rekordy popularności poprzednich serii i podobnie jak one jest lokomotywą przyciągającą nowych subskrybentów do serwisu. Dzięki sukcesowi Stranger Things Netflix podpisał umowę na długofalową współpracę z jej pomysłodawcami – braćmi Duffer, którzy odpowiadać będą za przygotowanie nowych projektów, niekoniecznie związanych z wykreowanym przez siebie uniwersum.

  1. Stranger Things – najlepsze ciekawostki i easter eggi z Hawkins
  2. Stranger Things – oficjalna strona serialu