Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 marca 2020, 18:04

autor: Ender

Kolejny teaser 4. sezonu Stranger Things

Netflix opublikował kolejny krótki zwiastun czwartego sezonu Stranger Things. Tym razem nie zawiera on żadnych fragmentów serialu, ale pozwala zajrzeć za kulisy jego produkcji i zobaczyć aktorów przygotowujących się do czytania scenariusza.

Netflix przygotował i opublikował nowy zwiastun czwartego sezonu Stranger Things (poprzedni mieliśmy okazję zobaczyć dwa tygodnie temu). Fani liczący na urywki nowych scen oraz podgląd wcześniej niewidzianych lokacji, które zadebiutują w serialu, mogą się zawieść. Klip pozwala jednak zajrzeć za kulisy powstawania produkcji i przyjrzeć się aktorom, przygotowującym się do tzw. table reading, a więc wspólnego czytania scenariusza. To częsta praktyka w przemyśle filmowym, umożliwiająca odtwórcom ról zapoznanie się ze skryptem i interakcje z innymi aktorami. Filmowcy natomiast mogą przekonać się między innymi, czy przygotowane przez nich linie dialogowe brzmią naturalnie.

Przypomnijmy, że zdjęcia do kolejnego sezonu Stranger Things ruszyły w styczniu tego roku i według planów mają potrwać do sierpnia. Większość scen zostanie nakręcona w Atlancie oraz okolicach miasta. Dokładna data premiery nowych odcinków nie jest jeszcze znana, ale raczej nie należy spodziewać się ich w tym roku (ze względu na późny miesiąc zakończenia zdjęć oraz zabierającą sporo czasu postprodukcję, w tym przygotowanie kosztownych efektów specjalnych).

Serial Stranger Things zadebiutował pierwotnie w 2016 roku na platformie Netflix. Od tamtej pory ukazały się łącznie trzy sezony. Najnowszy z nich pobił rekordy popularności poprzednich serii i podobnie jak one jest lokomotywą przyciągającą nowych subskrybentów do serwisu. Dzięki sukcesowi Stranger Things Netflix podpisał umowę na długofalową współpracę z jej pomysłodawcami – braćmi Duffer, którzy odpowiadać będą za przygotowanie nowych projektów, niekoniecznie związanych z wykreowanym przez siebie uniwersum.

Kolejny teaser 4. sezonu Stranger Things - ilustracja #1
  1. Stranger Things – najlepsze ciekawostki i easter eggi z Hawkins
  2. Stranger Things – oficjalna strona serialu