Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2020, 09:10

autor: Adrian Werner

Pathfinder: Wrath of the Righteous - 30 minut gameplaya z klasycznego RPG

W sieci pojawił się trwający ponad pół godziny gameplay z Pathfinder: Wrath of the Righteous, czyli klasycznie zrealizowanego RPG-a, nad którym pracuje zespół Owlcat Games.

Pathfinder: Wrath of the Righteous - 30 minut gameplaya z klasycznego RPG - ilustracja #1
W Pathfinder: Wrath of the Righteous zagramy w przyszłym roku.

Do sieci trafił obszerny zapis rozgrywki z Pathfinder: Wrath of the Righteous, czyli RPG-a studia Owlcat Games. Udostępniony przez kanał Savage Gaming gameplay zarejestrowano w trakcie konwentu PAX East 2020, który odbył się w miniony weekend w Bostonie.

Materiał oferuje ponad pół godziny zapisu rozgrywki. Pathfinder: Wrath of the Righteous jest na dosyć wczesnym etapie produkcji, więc wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie, ale gameplay daje dobre pojęcie o kierunku, w którym zmierza ten projekt. Rozgrywka w filmiku koncentruje się na walce – głównie ze standardowymi przeciwnikami, ale nie zabrakło również bossów. Większość dialogów wycięto, więc nie musicie obawiać się spoilerów.

Przypomnijmy, że Pathfinder: Wrath of the Righteous zmierza wyłącznie na pecety, a premiera została zaplanowana na czerwiec 2021 r. Poprzednia produkcja tego zespołu, czyli Pathfinder: Kingmaker trafi jednak w tym roku na konsole, więc możliwe, że podobnie stanie się z nową odsłoną marki.

Warto dodać, że w serwisie Kickstarter dobiega powoli końca zbiórka na Pathfinder: Wrath of the Righteous. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już ponad 1,5 mln dolarów, co jest kwotą pięciokrotnie wyższą niż cel minimalny ustalony na poziomie 300 tys.

Dzięki dodatkowym środkom uzyskanym w trakcie zbiórki autorzy będą mogli wzbogacić grę o nowych towarzyszy i rasy, walkę na koniach, system obcinania kończyn w potyczkach czy zwierzęcych towarzyszy. Akcja crowdfundingowa dobiegnie końca 11 marca tego roku. Wśród nieosiągniętych jeszcze celów dodatkowych jest m.in. podwojenie liczby animacji postaci w starciach.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Zbiórka na grę Pathfinder: Wrath of the Righteous w serwisie Kickstarter
  3. Recenzja gry Pathfinder: Kingmaker – Baldur's Gate spotyka Sim City